przejdź do treści
UE
dnia 29.12.2016 roku

Mikołajkowe tournée wychowanków MOS w Waniorowie

6 grudnia grupa uczniów MOS w Waniorowie przygotowała dla całej społeczności szkolnej wesołe spotkanie mikołajkowe. W I części przedstawiony został zabawny spektakl pt. „Spotkanie z Mikołajem XXI wieku”. Opowiadał on o ciężkiej pracy współczesnego Mikołaja, który jeździ Citroenem, a oprócz listów od dzieci musi także odbierać maile, sms-y, faxy. Spektakl uświetniły układy taneczne w wykonaniu elfów oraz piosenki o tematyce mikołajkowej i świątecznej. W II części odbyły się zmagania konkursowe. Uczniowie rywalizowali w ubieraniu stroju Mikołaja na czas, układaniu jak najwyższej wieży z prezentów, nakładaniu cukierków specjalnymi szczypcami, układaniu haseł o tematyce mikołajkowej. Radosny nastrój spotkania udzielał się wszystkim. Uczniowie zakończyli je w przekonaniu, że „najlepsze prezenty ukryte są w sercach”.

 

Tego miłego dnia uczniów odwiedził anonimowy darczyńca. Przekazał on dla wszystkich wychowanków artykuły papiernicze, kosmetyczne, spożywcze oraz puzzle, a więc wszystko, co bardzo praktyczne i potrzebne.

 

Późnym popołudniem uczniowie zagościli z mikołajkowym programem w Domu Kultury w Radowie Małym, gdzie bawili ponad 70-osobową publiczność. Następnego dnia, tj. 7 grudnia wystąpili również w Powiatowym Ośrodku Wsparcia w Gryficach. Atmosfera była tu wyjątkowa, pełna serdeczności i życzliwości. Wychowankowie wspierali podopiecznych POW podczas konkursów, nawiązali serdeczne relacje. Była to dla nich wspaniała lekcja tolerancji i akceptacji oraz okazja do integracji. 13 grudnia program mikołajkowy został również zaprezentowany w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Płotach. Tutaj uczniowie z MOS w Waniorowie zakończyli swoje mikołajkowe tournée.

 

Spotkania przygotowały i nad ich przebiegiem czuwały Panie - Iwona Sekulska i Urszula Kotecka-Staniul.
powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA