przejdź do treści
UE
dnia 25.10.2016 roku

XI Przegląd Teatrów Niepełnosprawnego Aktora "Festiwal Słońca"

20 października 2016 roku w Gryficach odbył się XI Przegląd Teatrów Niepełnosprawnego Aktora - „Festiwal Słońca". Impreza została zorganizowana przez Koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Gryficach.

 

Festiwal podzielony był na dwie kategorie : kategorię dzieci i młodzież oraz kategorię dorośli. Na deskach gryfickiego Domu Kultury zaprezentowało się 15 zespołów z całego województwa. My, uczestnicy Powiatowego Ośrodka Wsparcia wystąpiliśmy w kategorii dorosłych, w której rywalizowaliśmy z 8 innymi zespołami teatralnymi.

 

Z ogromną przyjemnością informujemy, że grupa „CZEMU NIE MA DŻEMU" z Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Gryficach, w skład której wchodzi 12 uczestników: Sławomir Blady, Dawid Cięszki, Łukasz Kleinschmidt, Marcin Malczak, Katarzyna Powała, Katarzyna Przybylska, Paweł Sacharuk, Paulina Sażyńska, Mateusz Siemaszko, Paweł Szałkowski, Adam Szepiet oraz Patrycja Turkiewicz, z przedstawieniem „Czerwony Kapturek szuka Księcia" zajęła II miejsce. Wielką przyjemność sprawiło nam wyróżnienie dla najlepszego aktora Festiwalu - Dawida Cięszkiego za rolę smoka.

 

Do festiwalu uczestnicy zostali przygotowani przez terapeutki: Jolantę Kałużyńską oraz Katarzynę Kostecką. Duże podziękowania składamy Pani Jolancie Sutule, która zaprojektowała i uszyła stroje do przedstawienia.

 

Niezmiernie cieszymy się z wygranej. Zapewne dla Laureatów oraz opiekunów jest to motywacja do dalszej pracy. Życzymy kolejnych sukcesów, "Bo jeśli tak naprawdę czegoś chcesz lub naprawdę chcesz być kimś - wystarczy chcieć, a nawet niemożliwe staje się możliwe". Chęcią, wytrwałością i zaangażowaniem, mimo niepełnosprawności, można osiągnąć zamierzony cel. Dziękujemy.
powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA