przejdź do treści
UE
dnia 09.12.2015 roku

Mikołajki w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Waniorowie

Śnieg.

Cisza.

Księżyc wstaje.

Idą święci Mikołaje,

po Ziemi…

Idą ścieżką, drogą, szosą,

najcenniejsze dary niosą:

miłość i dobroć.

 

Tymi słowami 4 grudnia w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Waniorowie rozpoczęło się szkolne spotkanie mikołajkowe, najpierw dla uczniów gimnazjum, później dla uczniów szkoły podstawowej. W trakcie spotkania uczniowie wysłuchali wierszy i piosenek o tematyce mikołajkowej, poznali historię św. Mikołaja, uczestniczyli w mikołajkowych zabawach i konkursach. Rywalizowali m. in. w pakowaniu prezentów na czas, w jedzeniu pierników zawieszonych na nitce, w rzutach papierowymi śnieżkami do worka Mikołaja. Wcielali się w rolę Mikołaja – ścigając się w przenoszeniu pudełek z prezentami oraz w rolę śnieżynki – naśladując jej taniec. Była też nauka mikołajkowej piosenki, drobne upominki, tańce i zdjęcia z Mikołajem. Humory dopisywały. Radosny nastrój udzielał się wszystkim. Spotkanie było potwierdzeniem, że „z mikołajek się nie wyrasta”…, że lubią je wszyscy – i duzi i mali.

 

 

Spotkanie przygotowały i nad jego przebiegiem czuwały Panie: Iwona Sekulska i Urszula Kotecka – Staniul. Prezenty zorganizował oczywiście św. Mikołaj.
powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA