przejdź do treści
UE
dnia 25.11.2015 roku

Projekt Otwarta Firma "Biznes przy tablicy"

W dniach 16-22 listopada 2015 roku po raz ósmy w Polsce obchodzony był Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Pomysłodawcy Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości to: były premier Wielkiej Brytanii - Gordon Brown, brytyjska - rządowo - biznesowa organizacja - Make Your Mark oraz amerykańska Fundacja Kauffmana.


Celem tego tygodnia było stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi.
W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza w Gryficach, kolejny raz realizowany był projekt Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości „Otwarta firma" - „ Biznes przy tablicy". Od 16 do 22 listopada na lekcjach gościliśmy przedstawicieli różnych firm i urzędów, którzy prowadzili ciekawe zajęcia przygotowujące uczniów do wejścia na rynek pracy oraz pozwalające poznać specyfikę pracy w firmie. Również nasi uczniowie byli gośćmi wielu firm, w których odbywali zajęcia z realizowanych w ramach projektu obszarów tematycznych. Odbyło się ponad 30 spotkań i wycieczek. W przedsiębiorcze działania zaangażowanych było około 400 uczniów ZSP Gryfice.

 

Dotychczas we wszystkich edycjach programu uczestniczyło 463 858 uczniów. Tylko w ostatniej edycji wzięło udział 63 041 uczniów z 440 szkół i 1701 i instytucji.

 

Każda szkoła realizująca program „Otwarta firma" brała udział w Ogólnopolskim Konkursie na najaktywniejszą szkołę. Wyniki konkursu będą znane w terminie późniejszym.

 

Koordynatorem projektu w ZSP Gryfice była pani Agnieszka Jackowska.
powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA