przejdź do treści
UE
dnia 09.10.2015 roku

LGD "Gryflandia" nie próżnuje...

Lokalna Grupa Działania ,,Gryflandia" w dniu 8 października 2015 r. podpisała umowę z Samorządem Województwa Zachodniopomorskiego w ramach poddziałania ,,Wsparcie przygotowawcze".

 

W spotkaniu uczestniczył Wicemarszałek Jarosław Rzepa, Radny Województwa Zygmunt Dziewguć oraz Przewodniczący Zarządu Lokalnej Grupy Działania ,,Gryflandia" Kazimierz Sać. Lokalna Grupa Działania dzięki podpisanej umowie pozyskała 132 tyś. zł, które przeznaczy na wypracowanie dokumentu umożliwiającego wdrażanie lokalnej strategii rozwoju na lata 2014-2020. Do tworzenia tego dokumentu zaangażowana zostanie lokalna społeczność, gdyż to ona określi kierunki rozwoju regionu, które LGD ,,Gryflandia" będzie realizować dzięki środkom pozyskanym z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020.


Lokalna Grupa Działania ,,Gryflandia" swoim działaniem obejmuje sześć gmin: Gryfice, Trzebiatów, Płoty, Brojce, Karnice i Rewal. W poprzednim okresie programowania dzięki swoim działaniom LGD ,,Gryflandia" na przedsięwzięcia i inwestycje realizowane przez mieszkańców Powiatu Gryfickiego pozyskała prawie 7 352 546.70 zł. W kolejnym okresie programowania ,,GRYFLANDIA" będzie z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich zabiegać o 8 mln zł. Pozyskane środki unijne, mają być przeznaczone na działania wpływające na zrównoważony rozwój regionu oraz wyrównywanie szans mieszkańców z terenów wiejskich. O fundusze mieszkańcy, stowarzyszenia, fundacje, przedsiębiorcy oraz wszelkie nieformalne grupy będą mogły wnioskować za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania już w drugiej połowie 2016 roku.

 
powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA