przejdź do treści
dnia 07.09.2015 roku

Narodowe Czytanie

Za nami 4. edycja ogólnopolskiej akcji "Narodowe Czytanie". W tym roku w wielu mniejszych i większych polskich miastach, można było usłyszeć fragmenty powieści "Lalka" autorstwa Bolesława Prusa, będącego bez wątpienia najwybitniejszym przedstawicielem pozytywizmu w literaturze polskiej. W Gryficach czytanie odbyło się 5 września br. w auli Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego. W wydarzeniu udział wziąć mógł każdy, organizatorzy zadbali o to, by atrakcji nie brakowało. Na najmłodszych czekały zajęcia plastyczne i możliwość wykonania pięknych zakładek do książek oraz malowanie twarzy, natomiast dla starszych przygotowano konkurs pięknego czytania.

 

W akcji wziął udział Poseł na Sejm RP Konstanty Tomasz Oświęcimski, który również przeczytał fragment lektury oraz zachęcał wszystkich do częstszego sięgania po książki.

 

Osoby, które nie miały okazji zetknąć się z "Lalką" Bolesława Prusa, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z tym wybitnym dziełem lub jego zasługującymi na uwagę ekranizacjami.

 

 
powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA