przejdź do treści
UE
dnia 06.06.2015 roku

Pierwszy Piknik „Żyj Zdrowo”

Dziś, dnia 6 czerwca br., na Błoniach w gryfickim parku odbył się pierwszy z dwunastu pikników „Żyj zdrowo” organizowanych w ramach projektu „ Wiem, dlatego działam – program profilaktyki chorób układu krążenia dla Powiatu gryfickiego".

 

Mieszkańcy Gryfic, którzy przybyli tego dnia do Parku Miejskiego mogli bezpłatnie wykonać badania takie jak pomiar ciśnienia czy EKG oraz skorzystać z konsultacji lekarskich. Oprócz tego dietetycy po szczegółowym wyliczeniu BMI oraz analizie składu ciała, udzielali fachowych informacji oraz indywidualnych porad dotyczących diety i sposobów zdrowego odżywiania.

 

Dodatkowo wszyscy zgromadzeni otrzymali materiały informacyjne dotyczące chorób układu krążenia, a także metod zapobiegania im. Prócz teorii, na pikniku można było wziąć udział w praktycznych lekcjach nordic walking, prowadzonych przez Mistrza Świata i wielokrotnego Mistrza Polski w tej dyscyplinie - Mirosława Bierkusa. Biorący udział w lekcjach nauczyli się prawidłowej techniki Nordic Walking oraz dowiedzieli między innymi, że regularny trening pozwala nie tylko na odbudowanie kondycji, ale i zatrzymanie rozwoju wielu chorób.

 

Do dyspozycji wszystkich uczestników były stoiska ze zdrową żywnością, gdzie każdy mógł spróbować zdrowych, smacznych potraw. Przez cały czas trwania pikniku odbywały się liczne zabawy i konkursy dla dzieci oraz dla dorosłych, w których można było wygrać nagrody związane ze zdrowym stylem życia.

 

Osoby, które nie skorzystały dziś z bezpłatnych badań, serdecznie zapraszamy jutro o 11.00 na Plac Zwycięstwa w Gryficach.

Dbajmy o swoje zdrowie.

 

 
powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA