przejdź do treści
UE
dnia 20.04.2015 roku

Konferencja pn. „Pomoc psychologiczno-pedagogiczna w prawie oświatowym” w Gryf Arenie.

Dwa dni, (16-17.04.) trwała konferencja pn. „Pomoc psychologiczno-pedagogiczna w prawie oświatowym”. Organizatorem spotkania była Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Gryficach, a udział w niej wzięli dyrektorzy i pedagodzy szkół z terenu powiatu gryfickiego.

Pierwszego dnia w konferencji uczestniczyli dyrektorzy i pedagodzy z przedszkoli i szkół podstawowych. W spotkaniu wziął także udział  wicestarosta Powiatu Gryfickiego Ireneusz Wojciechowicz. W piątek, drugiego dnia konferencji w spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Tym razem, w konferencji udział wzięła dyrektor Wydziału Edukacji Powiatu Gryfickiego Marta Łakomy-Zinowik.

W czasie konferencji uczestnicy zapoznali się ze strukturą organizacyjną Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Gryficach, a także rozmawiali o przekształceniu Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Waniorowie w Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii. W czasie kongresu zaprezentowano także prezentację multimedialną pt. „Pomoc psychologiczno-pedagogiczna w prawie oświatowym. Nowe zadania psychologa i pedagoga szkolnego w zreformowanym systemie pomocy psychologiczno-pedagogicznej”.

Kolejne kwestie podejmowane podczas dwudniowego spotkania dotyczyły procedur wydawania orzeczeń w świetle Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej. Dodatkowo, pierwszego dnia konferencji rozmawiano na temat funkcji asystenta nauczyciela i nauczyciela wspomagającego. Natomiast, drugiego dnia dyskutowano na temat tego, co należało by zrobić, aby młodzież z terenu powiatu gryfickiego nie wyjeżdżała do większych miast w celach edukacyjnych.

Joanna Szczudło, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Gryficach dziękuje pani Dorocie Dobrosolskiej, pani Ewelinie Wodnickiej, pani Wioletcie Sasin, pani Annie Skonecznej oraz pani Lidii Lada za profesjonalne przygotowanie konferencji.

 

Szczególne podziękowania kierowane są także dla klasy gastronomicznej z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. W. Witosa
za przygotowanie poczęstunku. 
powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA