przejdź do treści
UE
dnia 05.11.2014 roku

Magnolia dla partnerskiego projektu systemowego „Aktywni=Samodzielni”

 

MAGNOLIA dla partnerskiego projektu systemowego „Aktywni=Samodzielni”

 

W dniu 27 października 2014 roku w Teatrze Lalek „Pleciuga” odbyła się już po raz czwarty Gala Zachodniopomorskie Magnolie EFS zorganizowana przez Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie.

Wydarzenie to jest zwieńczeniem i uhonorowaniem wysiłków najlepszych projektodawców zaangażowanych w realizację Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w województwie zachodniopomorskim. Najlepsi w realizacji projektów w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego uwzględniającego potrzeby rynku pracy na Pomorzu Zachodnim odebrali nagrody Magnolii.

Galę poprowadził, Pan Michał Janicki, znany i lubiany aktor Teatru Polskiego w Szczecinie.

 

Nagrody wręczane były w 6 kategoriach podlegających nominacji:
I.    „Najlepszy Projektodawca PO KL”
II.   „Ambasador niepełnosprawnych”
III.  „Kreator ekonomii społecznej”
IV.  „Inwestycje w kadry”
V.   „Partnerstwo PO KL”
VI.  „Twarz PO KL”


W każdej kategorii nominowanych było 3 projektodawców .

 

Z przyjemnością informujemy, że w kategorii „Partnerstwo PO KL” - laureatem został Powiat Gryficki/ Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gryficach za realizację partnerskiego projektu systemowego „Aktywni=Samodzielni”. Statuetkę Magnolii odebrała Pani Ewa Godycka – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie..

 

Projekt „Aktywni=Samodzielni” skierowany jest do osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, między innymi do osób bezrobotnych korzystających ze świadczeń pomocy społecznej, a także osób niepełnosprawnych, usamodzielnianej młodzieży opuszczającej rodziny zastępcze i placówki opiekuńczo-wychowawcze oraz wychowanków rodzin zastępczych w wieku 15-25 lat.

Projekt jest realizowany w partnerstwie nieprzerwanie od 2008r. Liderem projektu jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gryficach. Partnerzy to Ośrodki Pomocy Społecznej z 6 gmin powiatu gryfickiego (Brojce, Gryfice, Karnice, Płoty, Rewal i Trzebiatów) oraz Powiatowy Urząd Pracy w Gryficach.

Celem projektu jest rozwijanie aktywnych form integracji społecznej w powiecie gryfickim poprzez umożliwienie 1346 osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym (w tym 545 osobom niepełnosprawnym) dostępu do form aktywnej integracji. Ponadto projekt ma na celu poprawę skuteczności funkcjonowania instytucji pomocy społecznej na terenie powiatu gryfickiego poprzez zatrudnienie 8 dodatkowych pracowników socjalnych. Dodatkowo, projekt zakłada nabycie przez uczestników umiejętności przyczyniających się do powrotu na rynek pracy, poprawę funkcjonowania ich rodzin oraz nabycie przez uczestników umiejętności poprawiających relacje w ich rodzinach.

W ramach ww. projektu uczestnicy korzystają z szerokiego wachlarza form aktywacji społecznej. Kwota dofinansowania projektu wyniosła 10 223 737 zł.

 
powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA