przejdź do treści
dnia 19.09.2014 roku

Powiat Gryficki wspiera szkolnictwo zawodowe!

Powiat Gryficki dbając o promowanie szkolnictwa zawodowego, które ma jak najlepiej przygotować młodzież do wymogów nowoczesnego rynku pracy, zrealizował w ramach projektu „Wiedza i kwalifikacje kluczem do przyszłości. Powiatowy program edukacyjny dla uczniów szkół zawodowych powiatu gryfickiego" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach Działanie 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego, wyjazd edukacyjny do fabryki samochodów Volkswagen w Poznaniu. Uczniowie zwiedzając firmę, poznawali zasady funkcjonowania przedsiębiorstwa oraz mogli z bliska przyjrzeć się cyklowi produkcyjnemu samochodów.
Starosta Gryficki Kazimierz Sać ma nadzieję, że tego typu inicjatywy przyczynią się do wzrostu zainteresowania szkolnictwem zawodowym, tak ważnym dla naszego regionu, a co za tym idzie do przyciągnięcia do powiatu gryfickiego międzynarodowych firm produkcyjnych.
powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA