przejdź do treści
UE
dnia 12.12.2011 roku

Wybrano nowe władze Zarządu Powiatowego Ochotniczych Straży Pożarnych

 

W minioną sobotę 10 grudnia b.r. odbył się w Gryficach IV Powiatowy Zjazd Sprawozdawczo - Wyborczy Ochotniczych Straży Pożarnych.

 

Decyzją zgromadzonych Przedstawicieli nowym Prezesem Zarządu Powiatowego na V letnią kadencję został wybrany dh Franciszek Gródecki.


Przez dwie kadencje z pięcioletnią przerwą, organizacją zarządzał Burmistrz Gryfic Andrzej Szczygieł , który na omawianym zjeździe reprezentował Zarząd Oddziału Wojewódzkiego ZOSPRP w Szczecinie. W kolejnych głosowaniach wybrano dh Jana Zielińskiego z Brojc na funkcję


Sekretarza, natomiast za finanse odpowiedzialny został dh Zbigniew Kruk reprezentujący OSP w Dargosławiu.

Na funkcje Wiceprezesów Zarządu Powiatowego wybrano: dh Marka Gołuchowskiego z Trzebiatowa, dh Janusza Ławruszko z Karnic i dh Kazimierza Kwiatkowskiego z OSP Niechorze. Druh Jan Lenard z OSP Gryfice, Ryszard Bajkowski z OSP w Płotach i Edward Pruski - Komendant Powiatowy PSP w Gryficach pełnić będą funkcje Członków Prezydium. Powiatową 1200 osobową organizację na Zjeździe Wojewódzkim będą reprezentować jako delegaci : Franciszek Gródecki - Prezes, Wiesław Kalinkiewicz z OSP Niechorze, Ryszard Prędki z OSP w Trzebiatowie i Edward Mastela - z OSP Karnice. Natomiast do nowego Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP w Szczecinie na nową V letnią kadencję zostali wybrani: dh Konstanty Tomasz Oświęcimski - Poseł na Sejm RP oraz Prezes Zarządu Oddziału Gminnego OSP RP w Rewalu, dh Franciszek Gródecki - Prezes Powiatowy oraz dh Marek Gołuchowski - Wiceprezes Powiatowy.

W trakcie przerwy w obradach wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Strażacka z OSP w Gryficach pod kierunkiem Kapelmistrza Krzysztofa Malickiego.

 

W Zjeździe uczestniczyli między innymi Poseł na Sejm RP Konstanty Tomasz Oświęcimski, Starosta Gryficki Kazimierz Sać , Burmistrz Płotów Marian Maliński, Wójt Gminy Karnice Lech Puzdrowski, Wójt Gminy Brojce Stanisław Gnosowski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Gryficach Krzysztof Tokarczyk, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Gryficach mł. Inspektor Krzysztof Boguszewicz, Komendant Posterunku Morskiego Straży Granicznej w Rewalu mjr Krzysztof Sosnowski, przedstawiciel Nadleśniczego Nadleśnictwa w Resku, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Gryficach mł. bryg. Dariusz Sobczyk, St. Kpt. Roman Pikulski oraz Gminny Inspektor Zarządzania Kryzysowego w Gryficach Henryk Kwocz.


powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA