przejdź do treści
UE
dnia 20.03.2024 roku

XIII Powiatowe Targi Edukacyjne za nami

Dnia 20 marca br. w hali widowiskowo-Sportowej Gryf Arena w Gryficach odbyły się XIII Powiatowe Targi Edukacyjne.
Kilkaset uczniów z naszego powiatu oraz powiatów ościennych miało okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół średnich oraz uczelni wyższych, co pomoże im w podejmowaniu decyzji dotyczących dalszej edukacji. Oficjalnego otwarcia Targów dokonali włodarze powiatu gryfickiego, którzy chętnie odwiedzali stoiska szkół, placówek oświatowych i instytucji współpracujących z oświatą w naszym powiecie.
Gościem specjalnym był Marek Plawgo, były lekkoatleta, olimpijczyk z Aten oraz Pekinu w biegu na 400 metrów przez płotki oraz w sztafecie 4x400m. Medalista mistrzostw świata i Europy. Pierwszy polski lekkoatleta, który na jednych mistrzostwach świata zdobył dwa medale. Po zakończeniu kariery aktywnie wspiera sport dzieci i młodzieży. Jest ambasadorem kampanii społecznych związanych ze zdrowiem psychicznym: Twarze Depresji - nie oceniam, akceptuję oraz kampanii zdrowia psychicznego IRONMAN Poland i Fundacji Graj z Głową.
Nauczyciele i uczniowie prezentowali swoje szkoły w sposób bardzo aktywny prowadząc bezpośrednie rozmowy z zainteresowanymi oraz pokazując, co mają najlepszego. Podobne prezentacje odbywały się na scenie, gdzie uczestnicy targów mogli podziwiać zdolności artystyczne swoich starszych kolegów i koleżanek. Jedną z atrakcji była także loteria.

 

Powiatowe Targi Edukacyjne to jedyne tego typu wydarzenie w naszym regionie, co dodatkowo podnosi ich rangę i atrakcyjność.
 powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA