przejdź do treści
UE
dnia 10.01.2012 roku

Biały Orlik w Płotach już otwarty!

 

Podczas gdy w całej Polsce dodatnie temperatury spędzają sen z powiek amatorom sportów zimowych, mieszkańcy Płotów z uśmiechem na twarzach jeżdżą na łyżwach. W poniedziałek 9 stycznia br. oddano bowiem w Płotach do użytku sztuczne lodowisko zrealizowane w ramach pilotażowego programu Ministerstwa Sportu i Turystyki pod nazwą „Biały Orlik". Płotowski obiekt jest pierwszym tego typu w Powiecie Gryfickim i znajduje się przy szkole podstawowej nr 2 w Płotach. W założeniach programu ministerialnego lodowisko ma służyć popularyzacji uprawiania zimowych dyscyplin sportowych - łyżwiarstwa i hokeja. W oficjalnym otwarciu „Białego Orlika" udział wzięli między innymi Poseł na Sejm RP Konstanty Tomasz Oświęcimski oraz Starosta Gryficki Kazimierz Sać, którzy otrzymali od gospodarza uroczystości - Burmistrza Płotów Mariana Malińskiego, specjalne podziękowania za pomoc w utworzeniu tego obiektu. Jako pierwsi sztuczne lodowisko przetestowali uczniowie szkoły podstawowej nr 2 w Płotach i w ich ocenie płotowski „Biały Orlik" to strzał w dziesiątkę.

 

Warto podkreślić, że podobne sztuczne lodowisko powstaje również w Gryficach. Jak podkreśla Wiceburmistrz Gryfic Przemysław Kowalewski, „budowa Białego Orlika w Gryficach dobiega końca i prawdopodobnie od najbliższego poniedziałku, czyli wraz z początkiem ferii zimowych w Gryficach można będzie jeździć na łyżwach. Korzystanie z lodowiska będzie oczywiście bezpłatne".

 


powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA