przejdź do treści
UE
dnia 28.03.2018 roku

Wspomnienia uczniów "Chrobrego" z kolejnej mobilności do Turcji

W dniach 19-23 lutego 2018 roku odbyła się, w ramach programu Erasmus+, wymiana uczniowska do Akhisaru w Turcji. Na podbój tego kraju ruszyło pięcioro uczniów: Anna Gałczyńska, Hubert Paprocki, Jakub Ogrodowczyk, Ryszard Ruciński oraz Wojciech Kępiński. Spędzili oni jeden tydzień szkolny w u rodzin goszczących, zapoznając się z kulturą, obyczajami i historią tego pięknego kraju.

 

Mobilność odbyła się pod hasłem: „Alternatywne źródła energii w krajach partnerskich projektu". Uczniowie w ramach przygotowań mieli za zadanie wykonać m.in. prezentację dotyczącą problematyki wymiany oraz spot reklamowy na temat bioróżnorodności w Polsce. Wszystkie te formy były zaprezentowane w tamtejszej szkole.
Uczniowie podczas pięciu dni pobytu mieli okazję zwiedzić ruiny Efezu, Tiatyru i mostu z XIV wieku; zapoznali się z kulturą i tradycją regionu; skosztowali tradycyjnych lokalnych przysmaków, odwiedzili także miejsca związane bezpośrednio z tematem mobilności: hydroelektrownię, farmę wiatrową oraz farmę słoneczną.

 

Z różnych wystąpień uczestników projektu, pozostali uczniowie dowiedzieli się o sytuacji gospodarki energetycznej krajów partnerskich.

 

Oprócz wycieczek i prezentowania przygotowanych produktów ważnym elementem wymiany była integracja między uczniami. Wszyscy nawiązali nowe znajomości i z niecierpliwością oczekują kolejnego spotkania już w kwietniu, tym razem w Gryficach!

 < powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA