przejdź do treści
UE
z dnia 13.12.2018 roku

Sprawozdanie z prac Zarządu Powiatu Gryfickiego

Zarząd zaakceptował projekty porozumień z Gminami: Trzebiatów, Płoty i Gryfice, na całoroczne utrzymanie dróg powiatowych na rok 2019.

 

Dyrektor Zarządu dróg Powiatowych w Gryficach - Sławomir Ruszkowski przedłożył członkom Zarządu projekty porozumień na całoroczne utrzymanie dróg powiatowych na rok 2019.

Dyrektor wyjaśnił, że w przypadku:

  • Gminy Trzebiatów - przedmiotem porozumienia jest całoroczne utrzymanie dróg powiatowych wraz z chodnikami oraz dwóch ścieżek rowerowych na drodze powiatowej nr 3128Z - ul. Długa w Jarominie i nr 3125Z na doc. Mrzeżyno - Dźwirzyno.

  • Gminy Płoty - przedmiotem porozumienia jest całoroczne utrzymanie dróg powiatowych (jezdni, chodników oraz terenów zielonych, zgodnie z ustawą)

  • Gminy Gryfice - przedmiotem porozumienia jest całoroczne utrzymanie dróg powiatowych w zakresie utrzymania zimowego jezdni oraz chodników nie przyległych bezpośrednio do posesji prywatnych, utrzymania w należytej czystości przy użyciu zamiatarek mechanicznych lub ręcznie jezdni, chodników nie przyległych bezpośrednio do właścicieli działek prywatnych oraz terenów zielonych.

Zarząd przyjął i skierował do Rady Powiatu projekt uchwały w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie Powiatu Gryfickiego. Zgodnie z art. 94 ust. 2 ustawy z dnia 6 września 2001 r. Prawo Farmaceutyczne, Rada Powiatu określa w drodze uchwały rozkład godzin pracy aptek ogólnodostępnych na danym terenie po uzyskaniu opinii wójtów i burmistrzów gmin z terenu powiatu oraz samorządu aptekarskiego. Kierownicy aptek przedstawili propozycje godzin otwarcia aptek w roku 2019, co zostało pozytywnie zaopiniowane przez Burmistrza Gryfic, Burmistrza Trzebiatowa, Burmistrza Płotów, Wójta Gminy Rewal, Wójta Gminy Karnice, Wójta Gminy Brojce oraz Okręgową Izbę Aptekarską w Szczecinie.

 

 
powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA