przejdź do treści
UE
dnia 03.11.2023 roku

Powiatowo-Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości

Ryszard Chmielowicz - Starosta Gryficki oraz Wójt Gminy Rewal Konstanty Tomasz Oświęcimski zapraszają 11 listopada br., do udziału w uroczystości upamiętniającej odzyskanie przez Polskę niepodległości.

Obchody rozpoczną się o godz. 11.00 w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela w Rewalu, gdzie zostanie odprawiona msza św. w intencji Ojczyzny wraz z koncertem pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru Amber Singers.

Ceremonię uświetni wojskowa asysta honorowa 36. Mrzeżyńskiego Dywizjonu Obrony Rakietowego.
O godzinie 12:00 zostanie odśpiewany Mazurka Dąbrowskiego w ramach ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do Hymnu".

Po uroczystości odbędzie się pochód, przy akompaniamencie orkiestry Red Swing Low, do Dworca Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej w Rewalu, gdzie rozpocznie się Piknik Patriotyczny. Każdy będzie mógł spróbować oryginalnej Grochówki Legionowej, zupy dyniowej, rogali świętomarcińskich i innych smakołyków. Nadmorska Kolej Wąskotorowa tego dnia organizuje specjalny przejazd pn. „Pociągiem do Niepodległości", który przywiezie gości piknik. Punktem kulminacyjnym będzie inscenizacja przyjazdu Marszałka Józefa Piłsudskiego do Warszawy w wykonaniu Grupy Rekonstrukcji Historycznych „Nałęcz".

Serdecznie zapraszamy do wspólnego uczczenia tego wyjątkowego święta!
powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA