przejdź do treści
UE
dnia 26.01.2023 roku

Spotkanie Partnerstwa Powiatu Gryfickiego

25 stycznia o godzinie 12:30 w Sali Wiejskiej w Brojcach odbyło się spotkanie Partnerstwa Powiatu Gryfickiego.

Tematem spotkania były cele Partnerstwa i ich operacjonalizacja oraz istota projektów zintegrowanych.

Szczególną uwagę zwrócono na koncepcję projektów zintegrowanych. 

 

„Projekt zintegrowany to projekt, który wpisuje się w cele rozwoju obszaru funkcjonalnego objętego instrumentem i jest ukierunkowany na rozwiązywanie wspólnych problemów rozwojowych – oznacza to, że projekt ten ma wpływ na więcej niż 1 gminę oraz jego realizacja jest uzasadniona zarówno w części diagnostycznej, jak i w części kierunkowej strategii.

Projekt zintegrowany powinien spełniać przynajmniej jeden z dwóch warunków:

 a.       jest projektem partnerskim, łączącym wyłonione w otwartej procedurze naboru podmioty z różnych sektorów działalności, czyli np. samorząd lokalny i organizacje pozarządowe, spółdzielnię mieszkaniową lub inną (zob. art. 39 ustawy wdrożeniowej);

b.      deklarowany jest wspólny efekt, rezultat lub produkt końcowy projektu, tj. wspólne wykorzystanie stworzonej w jego ramach infrastruktury w przypadku projektów „twardych”, lub objęcie wsparciem w przypadku projektów „miękkich”, mieszkańców co najmniej 2 gmin, co powinno znaleźć swoje uzasadnienie zarówno w części diagnostycznej, jak i kierunkowej strategii.”

W spotkaniu brali udział przedstawiciele samorządów powiatu gryfickiego i uczestnicy partnerstwa ZIT.
powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA