przejdź do treści
UE
dnia 14.10.2021 roku

Ślubowanie uczniów klas pierwszych mundurowych

Październikowe ślubowanie uczniów klas pierwszych mundurowych to podniosłe wydarzenie, które na stałe wpisało się do kalendarza roku szkolnego Zespół Szkół im. Zbigniewa Herberta w Trzebiatowie.
 
Młodzi kadeci, prócz nauki, przez najbliższe lata będą zgłębiać tajniki służby, a także umacniać w sobie postawy patriotyczne i szacunek do munduru. Cała uroczystość miała bardzo podniosły charakter i wzorowana była na ceremoniale przysięgi wojskowej. Po odśpiewaniu hymnu narodowego, nastąpiło wciągnięcie flagi na maszt, po czym pierwszoklasiści zostali pasowani na uczniów przez przedstawicieli służb mundurowych.
W wydarzeniu uczestniczyli m.in. Ryszard Chmielowicz - Starosta Gryficki oraz Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Gryfickiego Grzegorz Szafrański.
 
Zaproszeni goście w swoich przemówieniach gratulowali młodzieży wyboru szkoły i klasy, podkreślali etos służb mundurowych, a także wyrażali nadzieję, iż wielu uczniów po ukończeniu szkoły, zasili szeregi różnego rodzaju służb.
 
Wszyscy pracownicy oświaty otrzymali także najlepsze życzenia z okazji przypadającego dziś Dnia Edukacji Narodowej. Ponadto podczas apelu Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych Zarząd Koła Miejsko-Gminnego w Gryficach dokonał uroczystego przekazania pod opiekę uczniom ZSP swój sztandar, co było wyrazem zaufania i szacunku dla młodzieży szkolnej.
 powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA