przejdź do treści
UE
dnia 18.05.2012 roku

Powiat Gryficki zbuduje nowy most w Strzykocinie

 

Wielkimi krokami zbliża się budowa nowego mostu na drodze powiatowej Brojce - Strzykocin. Po długich staraniach Powiat Gryficki otrzymał dofinansowanie na budowę mostu na rzece Mołstowie w wysokości ponad 600000 zł  pochodzących z rezerwy budżetu państw.  W ciągu najbliższych dni władze Powiatu ogłoszą również przetarg na wykonanie tej inwestycji. Tymczasem 16 maja 2012 r. Zarząd Powiatu Gryfickiego zatwierdził Specyfikację Istotnych Warunków Zamówienia na budowę nowego mostu.

 

 

Obecny most na drodze powiatowej Brojce - Strzykocin to stara stalowa konstrukcja  z drewnianym  pomostem, która od wielu lat nie była modernizowana. Nowy most będzie znacznie bardziej wytrzymały  i  będzie posiadał on nawierzchnię asfaltową. Inwestycja Powiatu Gryfickiego  ma na celu przede wszystkim podniesienie komfortu i bezpieczeństwa przeprawy przez rzekę  Mołstowę.

 


powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA