przejdź do treści
UE
dnia 21.10.2011 roku

Zapobiegając wykluczeniu cyfrowemu – przekazano komputery

 


Starostwo powiatowe w Gryficach wraz ze swoimi partnerami z gmin: Gryfice, Brojce, Karnice, Rewal oraz Płoty realizuje projekt pn. „Paszport do eIntegracji - przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Powiecie Gryfickim". Głównym celem projektu jest ograniczenie na obszarze powiatu gryfickiego zjawiska wykluczenia cyfrowego mieszkańców, wynikającego z ich trudnej sytuacji materialnej lub niepełnosprawności. Dzięki realizacji projektu 81 gospodarstw domowych z terenu gmin objętych projektem otrzyma darmowy dostęp do internetu oraz zestawy komputerowe. Blisko 60 zestawów komputerowych trafi również do świetlic wiejskich, ośrodków kultury i domów pomocy społecznej.

19 października miało miejsce uroczyste przekazanie zestawów komputerowych z podłączeniem do internetu w ramach projektu „Paszport do eIntegracji - przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Powiecie Gryfickim". Pierwszym z dwóch miejsc, do których trafiły komputery, był Gryficki Dom Pomocy Społecznej, gdzie uruchomienia sprzętu dokonali obecni na uroczystości Starosta Gryficki Kazimierz Sać oraz wiceburmistrz Gryfic Przemysław Kowalewski. Drugim miejscem było mieszkanie rodziny zastępczej z miejscowości Niekładź.

 

 


powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA