przejdź do treści
UE
dnia 06.10.2011 roku

Droga Lędzin-Cerkwica oficjalnie otwarta

 

Dnia 6 października 2011 r. w Cerkwicy miało miejsce oficjalne otwarcie drogi wojewódzkiej nr 110, zmodernizowanej w ramach projektu „Przebudowa drogi wojewódzkiej Nr 110 na odcinku Lędzin - Cerkwica" dofinansowanego przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Narodowa Strategia Spójności. Całkowita wartość projektu to ok. 23 500 000 PLN

            W otwarciu drogi udział wzięli między innymi: Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Wojciech Drożdż, Wójt Gminy Karnice Lech Puzdrowski, Starosta Powiatu Gryfickiego Kazimierz Sać, Radny Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego Artur Łącki oraz Poseł na Sejm Konstanty Tomasz Oświęcimski.  

 

Głównym celem projektu była poprawa parametrów technicznych, stanu nawierzchni oraz oznakowania drogi na odcinku Cerkwica - Lędzin. Droga ta jest bowiem jedną z głównych tras  dojazdowych do nadmorskich miejscowości Powiatu Gryfickiego, w związku z czym w sezonie letnim ruch na tym odcinku jest wyjątkowo duży. Dzięki modernizacji ruch na drodze Cerkwica - Lędzin będzie szybszy, ale przede wszystkim bezpieczniejszy, zarówno dla kierowców jak i pieszych. Realizacja zadania, poprzez usprawnienie infrastruktury drogowej, stworzy również lepsze warunki sprzyjające rozwojowi gospodarczemu i społecznemu.

 

Roboty budowlane objęły m.in.:

 

ء Przebudowę 8 skrzyżowań, w tym trzy na skrzyżowania

 typu rondo

 

ء Budowę 8 zatok autobusowych oraz przebudowę

 3 istniejących zatok autobusowych

 

 ء Przebudowę zjazdów

 

ء Przebudowę chodników

 

ء Wykonanie oznakowania pionowego - znaki zakazu,

nakazu, ostrzegawcze, informacyjne o pow. do 0,3 m2

i tablicowe, drogowskazowe oraz pachołki drogowe

na całej długości modernizowanej drogi,

 

ء Wykonanie oznakowania poziomego

 

ء Budowę kanalizacji deszczowej oraz regulację

odwodnienia na całej długości remontowanego odcinka,

 

ء Przebudowę przepustów i mostów - 5 sztuk

 

ء Montaż barier ochronnych

 


powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA