przejdź do treści
UE
dnia 22.07.2011 roku

Minister Półgrabski chwali rozwój inwestycji sportowych w Powiecie Gryfickim

 

Wiceminister - Tomasz Półgrabski przybył do Powiatu Gryfickiego na zaproszenie Posła na Sejm RP Konstantego Tomasza Oświęcimskiego. Celem wizyty było zaprezentowanie postępów w budowie i modernizacji obiektów sportowych w Powiecie Gryfickie oraz dyskusja nad dalszym rozwojem sportu w naszym regionie. Wiceminister pochwalił skuteczne wykorzystanie dotacji rządowych przeznaczonych na budowę obiektów sportowych oraz zadeklarował dalsze wsparcie i pomoc w pozyskiwaniu środków na kolejne inwestycje. Spotkanie odbyło się w dwóch miejscach - najpierw w Urzędzie Miasta w Płotach a następnie na nowym boisku ze sztuczna nawierzchnią na stadionie w Płotach. Boisko powstał dzięki dotacji ministerstwa sportu w wysokości 1,5 mln zł oraz wkładowi własnemu gminy Płoty w wysokości 1 mln zł.

Jak podkreślił Poseł Konstanty Tomasz Oświęcimski, „naszym celem jest wsparcie kolejnych gminy inwestycjami sportowymi i mam nadzieje że po tej dzisiejszej wizycie obraz sportu w naszym Powiecie Gryfickim zostanie Panu ministrowi jeszcze bardziej przybliżony, gdyż trzeba pamiętać ze mamy tu jeszcze Orliki, boiska wielofunkcyjne - budujemy to wszystko aby zmienić wygląd naszych wsi, małych miasteczek i samego Powiatu na bardziej cywilizowany. Kiedyś jak pamiętamy były klepiska, graliśmy często na asfalcie lub błocie - w tej chwili wszędzie standardem jest już sztuczna nawierzchnia i naprawdę ciesze się, że wszystko zmienia się na lepsze. Program, który realizujemy od czterech lat przynosi naprawdę duże efekty - nie ma gminy w naszym Powiecie która niemiałaby żadnego sztucznego boiska - w tej chwili jest kilkanaście pięknych obiektów na terenie Powiatu Gryfickiego i dzisiaj chcieliśmy podziękować Panu ministrowi za to, że tak chętnie wychodzi naprzeciw naszym potrzebom"






powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA