przejdź do treści
UE
dnia 30.03.2011 roku

Powiat Gryficki: Będzie szerokopasmowy internet!

 

Dobra wiadomość dla mieszkańców Powiatu Gryfickiego! 30 marca 2011 r. Rada Powiatu Gryfickiego wyraziła wole przystąpienia do projektu pod nazwą „Budowa infrastruktury teleinformatycznej dla Beneficjentów Województwa Zachodniopomorskiego - w celu zapewnienia dostępu do szerokopasmowego internetu" realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007 - 2013. Oprócz Powiatu Gryfickiego, wole przystąpienia do projektu wyraziła również Gmina Płoty, Gmina Gryfice oraz gryficki szpital. Warto podkreślić również, że projekt ten będzie miał szerszy zasięg, gdyż udział w nim weźmie udział ponadto Gmina Resko oraz między innymi szpital w Goleniowie.

Projekt ten realizowany będzie w oparciu o koncepcję budowy społeczeństwa informacyjnego. Zakłada ona realizację usług informatycznych w oparciu o szerokopasmowy dostęp do sieci teleinformatycznej. Niestety do tej pory internet płynie do nas „wąskim gardłem", którym jest nienajlepszej jakości infrastruktura teleinformatyczna. W zasadzie nie posiadamy sieci WAN ( Wide Area Network - rozległa sieć komputerowa) łączącej strategiczne punkty administracji publicznej, straży i służb na terenie Powiatu Gryfickiego.

Budowa sieci szerokopasmowego dostępu do internetu jest inwestycją w przyszłość, która stanowi niewątpliwie odpowiedź na potrzeby współczesnej gospodarki i rynku pracy. Projekt ten zakłada bowiem rozwój gospodarki w sektorze usług na naszym terenie, gdzie wartość informacji oraz szybki dostęp do nich jest niezaprzeczalnie ważnym elementem. Projekt zakłada również wzrost wzrost konkurencyjności na lokalnym rynku dostawców internetowych co niewątpliwie zaowocuje niższymi cenami dostępu do internetu dla mieszkańców Powiatu. Ponadto w planach projektu uwzględnione jest również wybudowanie PIAP czyli publicznych dostępów do internetu jak również sieci HOT SPOT, gdzie usługi internetowe będą świadczone nieodpłatnie. 

Andrzej Strugliński

PCMRGiIE


powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA