przejdź do treści
UE
dnia 28.04.2010 roku

30-milionowa inwestycja

Rusza kolejna z przyszłościowych inwestycji łącząca Powiat Gryficki z Powiatem Kołobrzeskim. Przebudowa drogi Mrzeżyno-Dźwirzyno-Kołobrzeg niesie za sobą możliwości dalszego rozwoju naszego regionu. Inwestycja obejmuje przebudowę mostu na Kanale Resko, co znacząco wpłynie na komfort podróżowania. "Korzyści odczujemy wszyscy!" - stwierdził Starosta Gryficki - Kazimierz Sać.

26 kwietnia br., w siedziebie Starostwa Powiatowego w Kołobrzegu podpisana została umowa z Zarządem Województwa Zachodniopomorskiego na "Przebudowę drogi powiatowej nr 0152Z Mrzeżyno-Dźwirzyno-Kołobrzeg wraz z przebudową mostu na kanale Resko. Etap I - Odcinek Rogowo-Dźwirzyno". W spotkaniu, poza Starostą Gryfickim Kazimierzem Saciem uczestniczył Poseł na Sejm RP - Konstanty Tomasz Oświęcimski, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego - Władysław Husejko, Starosta Kołobrzeski - Artur Mackiewicz oraz Burmistrz Trzebiatowa - Sławomir Ruszkowski.

Planowana wartość całej inwestycji to kwota rzędu 29 170 050,00 zł, z czego dofinansowanie ze środków unijnych, w ramach II naboru wniosków RPO WZ wyniesie 12 000 000,00 zł. Jak podkreślił Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego - Władysław Husejko - "Jest to największe dofinansowanie na inwestycje drogowe w ramach RPO WZ na lata 2007-2013".

Projekt objęty dofinansowaniem stanowi pierwszy etap realizacji przebudowy i rozbudowy drogi powiatowej nr 0152Z, na odcinku Mrzeżyno-Dźwirzyno. Swym zakresem obejmuje nie tylko przebudowę wspomnianego odcinka drogi (łącznie 5,426 km), ale również rozbiórkę istniejącego i budowę nowego mostu na Kanale Resko. Przedsięwzięcie zostanie zrealizowane w oparciu o partnerską umowę samorządową, pomiędzy Powiatem Gryfickim, Kołobrzeskim, Gminą Kołobrzeg i Gminą Trzebiatów.

Inwestycja swym zakresem obejmuje m.in. przebudowę drogi powiatowej na odcinku Rogowo-Dźwirzyno, przebudowę skrzyżowań, wybudowanie mostu na Kanale Resko, budowę chodników, ciągów rowerowych, zatok autobusowych, miejsc postojowych, elementów spowalniania ruchu oraz nowe oznakowanie, pionowe i pozime.

Prace remontowe trwać będą do lipca 2011 r. Użytkownicy mostu nad kanałem Resko powinni uzbroić się w cierpliwość i znaleźć alternatywną trasę w okresie od końca maja do końca listopada br., w związku z odbywającą się w tym czasie modernizacją obiektu.

Inwestycja umożliwi nie tylko płynną i komfortową jazdę wśród nadmorskich miejscowości, ale także bez wątpienia wpłynie na wzrost atrakcyjności turystycznej naszego regionu.

Anna Prośniewska
powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA