przejdź do treści
UE
dnia 24.11.2017 roku

Młodzież „Chrobrego” już po raz drugi w słonecznej Hiszpanii

Uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gryficach już po raz drugi wyjechali do Hiszpanii w ramach realizowanego projektu Erasmus +. Łącznie jest to siódma mobilność, w której wzięła udział młodzież „Chrobrego”. Dotychczas grupy udawały się do Włoch, Rumunii, Turcji.

 

6.11.2017r. oficjalnie zainaugurowano mobilność w słonecznej Huelvie; spotkanie wszystkim uczestnikom wymiany upłynęło pod hasłem „ Bioróżnorodność w sztuce, muzyce i literaturze”. Grupa Erasmusa została powitana przez dyrekcję i nauczycieli szkoły hiszpańskiej. Dodatkowo inaugurację uświetnił występ szkolnego chóru, który przygotował specjalnie na tę okazję dwa utwory: "Imagine" Johna Lennona oraz francuską piosenkę pt. Belier. Podczas spotkania uczestnicy wymiany otrzymali symboliczne upominki w postaci notesu i długopisu w ekologicznych oprawach z logotypami projektu. Po uroczystości nadszedł czas na zwiedzenie szkoły, w tym między innymi przepięknego ogrodu stworzonego podczas pierwszej mobilności w Huelvie, składającego się z wielu różnych gatunków roślin wraz z ich opisami. Pierwszego dnia wymiany młodzież zapoznała się także z historią i kulturą goszczącego miasta, zarówno podczas spaceru, jak i w trakcie spotkania z władzami Huelvy.

 

Kolejne dni mobilności okazały się równie ciekawe i intensywne. Uczestnicy z wielkim zainteresowaniem zwiedzali pomniki replik statków, którymi Krzysztof Kolumb dopłynął do Ameryki; zapoznawali się z różnorodnymi gatunkami roślin przywiezionymi z Nowego Świata do pobliskich ogrodów botanicznych, z zapałem podziwiali urokliwą Sewillę. Niezapomnianym wydarzeniem okazała się także wyprawa w góry.. Podczas całodniowego wyjazdu uczestnicy zobaczyli zarówno naturę skażoną działalnością człowieka (wielką kopalnię odkrywkową), jak i cuda natury; wspaniałe ścieżki górskie i niesamowitą jaskinię. Nie zabrakło też innych wrażeń, a to za sprawą m.in.: ukrytych wiosek w górach, przepysznej lokalnej kuchni czy zacieśniania przyjaźni z uczestnikami mobilności.

 

 

Piątek - 10 listopada - był ostatnim dniem pobytu w Huelvie. Rozpoczął się od przygotowywania wystawy i spisywania wrażeń z mobilności, a zakończył koncertem, podczas którego odczytano wiersze i śpiewano piosenki. Po koncercie na uczestników czekała niespodzianka – przyjęcie przygotowane przez rodziców hiszpańskich kolegów. Przygoda w Huelvie dobiegła końca, ale przed młodzieżą z „Chrobrego” jeszcze wiele wrażeń. Do zobaczenia w Turcji!< powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA