przejdź do treści
UE
dnia 23.11.2017 roku

Działania upowszechniające projekt Erasmus + podczas obchodów Europejskiego Dnia Języków

Termin podejmowanych działań: 09 listopada 2017r.

 

Miejsce: Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Gryficach

 

Uczestnicy spotkań: członkowie szkolnego Project Club, uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gryficach, uczniowie Szkoły Podstawowej  w Gryficach. 

Cele podejmowanych działań:

1. Zaprezentowanie i utrwalenie celów i głównych założeń programu Erasmus+.

2.Upowszechnianie projektu i jego rezultatów w środowisku lokalnym.

3. Poszerzenie wiedzy uczniów na temat krajów biorących udział  w projekcie Erasmus+.

4. Propagowanie znajomości innych kultur.

 

Europejski Dzień Języków był doskonałą okazją dla członków Project Club, aby upowszechnić wśród uczniów szkoły, zwłaszcza tych, którzy rozpoczęli w tym roku szkolnym naukę w Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Gryficach,  informacje na temat realizowanego projektu Erasmus +. To już drugie od września tak duże przedsięwzięcie, kiedy młodzież włącza się w działania upowszechniające .

 

Uczniowie naszej szkoły zabrali dzisiaj swoich rówieśników w podróż po krajach europejskich. Klasy I przygotowały interesujące prezentacje wybranych krajów - w pięciu klasach można było  zwiedzić stolice Rumunii, Hiszpanii, Włoch, Turcji i oczywiście - Polski.

 

Poza artystycznymi występami i ciekawymi quizami nie zabrakło smacznych narodowych potraw oraz słodkości.

 

Obchody Dnia Języków Obcych połączone były z konkursem dla wszystkich uczestników , których oceniano w następujących kategoriach: program artystyczny, wystrój klasy, kostiumy, pomysłowość oraz atrakcje dla gości.

And the winner is... Turkey

To chyba dobra wróżba, gdyż następna mobilność odbędzie się właśnie w Turcji.

 

Zwieńczeniem tak wielokulturowej inicjatywy młodych ludzi były pamiątkowe zdjęcia, a przede wszystkim - piękne uśmiechy, dużo radości i pozytywna energia.< powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA