przejdź do treści
UE
z dnia 29.06.2016 roku

XX Sesja Rady Powiatu Gryfickiego V Kadencji

Dnia 29.06 br. w sali konferencyjnej w Starostwie Powiatowym w Gryficach odbyła się XX sesja Rady Powiatu Gryfickiego V Kadencji. Po otwarciu posiedzenia przez Przewodniczącego Rady Powiatu – Pana Marka Gołuchowskiego, stwierdzeniu quorum, przyjęciu porządku obrad oraz protokołu z ostatniej sesji, dokonał otwarcia posiedzenia.

 

Po zakończeniu spraw regulaminowych głos zabrał Burmistrz Trzebiatowa – Pan Józef Domański , który oficjalnie pożegnał się i podziękował wszystkim zebranym za 10 lat wspólnej i owocnej pracy w Radzie Powiatu. Wstępująca do rady Pani Renata Teresa Korek słowami „Ślubuję, tak mi dopomóż Bóg” potwierdziła słowa przysięgi„ , następnie wręczono nowej Radnej zaświadczenie o wstąpieniu do Rady Powiatu Gryfickiego.

 

Podczas sesji Radni wysłuchali informacji powiatowych służb, inspekcji i straży o stanie przygotowania do sezonu letniego. Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Elżbieta Dembowska, Przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Gryficach oraz P.O. Komendanta Powiatowego PSP w Gryficach bryg. mgr inż. Dariusz Sobczyk kolejno potwierdzili, że podległe im służby są odpowiednio przygotowane do zapewnienia bezpieczeństwa zarówno mieszkańcom naszego powiatu, jak i odwiedzającym nas licznie w sezonie letnim turystów.

 

 

W trakcie obrad przyjęto między innymi uchwałę w sprawie zmian uchwały Nr XIV/93/15 Rady Powiatu Gryfickiego oraz zmian w budżecie powiatu na 2016 rok, jak również uchwałę w sprawie wyrażania woli zawarcia umowy pomiędzy Powiatem Gryfickim a Gminą Gryfice, Gminą Trzebiatów, Gminą Płoty, Gminą Brojce, Gminą Karnice oraz Gminą Rewal – dotyczącej opracowania „Planu zrównoważonego rozwoju publicznego Transportu zbiorowego dla Powiatu Gryfickiego” zwanego w dalszej części „planem transportowym”, wraz z koncepcją organizacji i funkcjonowania publicznego transportu zbiorowego w powiecie gryfickim.  
< powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA