przejdź do treści
UE
z dnia 17.02.2016 roku

XVI sesja Rady Powiatu Gryfickiego

Dnia 17 lutego br. na Hali Widowiskowo-Sportowej Gryf Arena w Gryficach odbyła się XVI sesja Rady Powiatu Gryfickiego V Kadencji.

 

Po otwarciu posiedzenia przez Przewodniczącego Rady Powiatu - Pana Marka Gołuchowskiego, stwierdzeniu quorum, przyjęciu porządku obrad oraz protokołu z ostatniego posiedzenia, Radni przeszli do kolejnych punktów.

 

W pierwszej części, przedstawiono prezentację dotyczącą projektuEnergia ze słońcaoptymalizacja zużycia energii elektrycznej w Hali Sportowej Gryf Arena w Gryficach”, będącego nie tylko nowoczesną inwestycją w ekologiczną przyszłość, ale także źródłem znacznych oszczędności. Kolejnym podjętym przez radnych tematem było sprawozdanie z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach prowadzonych przez jednostkę samorządu terytorialnego w roku 2015. W toku obrad przegłosowano także szereg ważnych uchwał m.in. dotyczącą powiatowego programu przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz ofiar przemocy w rodzinie w powiecie gryfickim na lata 2013-2017 czy przekazania Gminie Gryfice oświetlenia ulicznego znajdującego się przy ulicach Niepodległości, Wojska Polskiego, Kościelnej i Brackiej w Gryficach.

 

Równie istotnym było złożenie gratulacji Dyrektorowi Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza w Gryficach – Stanisławowi Stolzowi za osiągnięcie przez wspomniany zespół szkół wysokiego wyniku w XVIII Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 – Technika oraz za zdobycie tytułu „Srebrnej Szkoły 2016”. Na tym sesję zakończono.
< powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA