przejdź do treści
UE
dnia 22.12.2020 roku

Płomyk z Betlejem

W drodze do Gryfic, niepozorny płomyk z Betlejem przebył ponad trzy tysiące kilometrów. Niesiony i wieziony był przez harcerzy i skautów. Z Groty Narodzenia Pańskiego każdego roku trafia do tysięcy rodzin w Europie. Polscy harcerze odbierają płomień od skautów słowackich. W tym roku - przez pandemię - mniej uroczyście niż zwykle, światło na granicy odebrała tylko delegacja Związku Harcerstwa Polskiego, a po Mszy Świętej w Zakopanem - płomień trafił do grup z całego kraju, w tym do naszych gryfickich harcerzy.
Odwiedzili w dniu dzisiejszym Starostę Gryfickiego Ryszarda Chmielowicza oraz Posła na Sejm RP Artur Łąckiego by przekazać Światło Pokoju z Betlejem. Kto nie zdążył, a chce, by na jego wigilijnym stole zapłonęło Światło Pokoju - może jeszcze odebrać je ze swojej parafii lub od harcerzy. Harcerze w ramach podziękowania otrzymali od Starosty upominki.powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA