przejdź do treści
UE
dnia 20.09.2020 roku

Powiatowo - Gminna Msza Święta w Płotach

Zgodnie z tradycją, po ukończeniu żniw i zebraniu plonów, co roku uroczyście obchodzone są dożynki powiatowo- gminne. W tym roku ze względu na szczególne ograniczenia związane z pandemią Covid- 19 wydarzenie to miało inny charakter.

Dnia 19 września w Kościele Przemienienia Pańskiego w Płotach została odprawiona uroczysta msza św.dziękczynna za tegoroczne plony i żniwa przez Ks.Proboszcza Ryszarda Szymanika. Uczestniczyli w niej Poseł na Sejm RP Jarosław Rzepa, Starosta Powiatu Gryfickiego Ryszard Chmielowicz, Wicestarosta Waldemar Wawrzyniak, Członkowie Zarządu Renata Teresa Korek oraz Marian Maliński, Przewodnicząca Rady Powiatu Agnieszka Mackojć, Burmistrz Płotów Radosław Mackiewicz, Wiceburmistrz Edyta Podgórska, Przewodnicząca Rady Gminy Iwona Taśmińska, wójtowie, radni powiatowi, gminni , delegacje z wieńcami dożynkowymi oraz pozostali zaproszeni goście.

Po zakończonej mszy ulicami miasta ruszył orszak dożynkowy, który poprowadziła Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Płotach. Nastąpiło również rozstrzygnięcie powiatowego konkursu na najładniejszy dożynkowy tradycyjny wieniec zwyciężyła Gmina Gryfice, drugie miejsce zajęła Gmina Karnice na trzecim miejscu uplasowała się Gmina Płoty. Wyróżnienia otrzymały Gminy Rewal, Brojce i Trzebiatów. Nagrody wręczyli Poseł na Sejm RP Jarosław Rzepa, Burmistrz Płotów Radosław Mackiewicz oraz Członek Zarządu Marian Maliński. 

Zapraszamy do fotorelacji >
powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA