przejdź do treści
UE
dnia 27.02.2019 roku

Dzień Dawcy Szpiku

14 marca 2019 roku NA SALI GIMNASTYCZNEJ od godz. 9:00 do godz. 15:00 w Zespole Szkól Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza w Gryficach odbędzie się:

 

Dzień Dawcy Szpiku w ramach akcji  Zachodniopomorska #KOMÓRKOMANIA

Organizowanej przez Fundację DKMS.

 

Akcja  ta polega na rejestracji potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych i jest skierowana do osób w przedziale wiekowym  między 18 a  55 rokiem życia.

 

Rejestracja w bazie Dawców to bezinteresowny gest, który często jest ostatnią szansą na życie Pacjenta cierpiącego na białaczkę lub inny nowotwór krwi.

 

W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę. Tę diagnozę słyszą rodzice małych dzieci, młodzież i dorośli. Bez względu na wiek – każdy może zachorować.

 

Na szczęście KAŻDY MOŻE TEŻ POMÓC

 

Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie krwiotwórczych komórek macierzystych od niespokrewnionego dawcy.  Jedynie 25% Pacjentów znajduje „bliźniaka genetycznego” w rodzinie, pozostałe 75% zdanych jest na Dawców niespokrewnionych.

 

Aby zostać potencjalnym Dawcą, wystarczy wziąć udział w zorganizowanej w szkole akcji , wypełnić formularz i za pomocą specjalnych pałeczek pobrać wymaz z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka.

 

Im więcej zarejestrowanych potencjalnych Dawców, tym większa szansa dla chorych na znalezienie „bliźniaka genetycznego”. Dlatego tak ważne jest, aby do grona potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych dołączały nowe osoby gotowe do podzielenia się cząstką siebie z chorymi na nowotwory krwi.

 

Zapraszamy wszystkich do nas 14 marca 2019r. kierując się znanym hasłem: POMOŻESZ BO MOŻESZ

 

Osoba do kontaktu: Dorota Faerber -  koordynator akcji.
powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA