Dnia 02 grudnia 2017 r. w Kompleksie Wczasowym Sandra Spa w Pogorzelicy odbyła się czternasta gala finałowa konkursu „Gryficka Rega 2016". Pomysłodawcą konkursu oraz gospodarzem tegorocznej gali był Starosta Gryficki - Kazimierz Sać. Najważniejszy punkt programu uroczystości to niezmiennie ceremonia wręczenia statuetek. Przyznawane na Gali wyróżnienia od lat służą przede wszystkim pokazaniu i nagrodzeniu tych, którzy angażują się w rozwój i promocję Powiatu Gryfickiego. Tym razem wyróżnienia przyznano w 13 kategoriach. Poniżej prezentujemy pełne wyniki XIV Gali Finałowej Konkursu Starosty Gryfickiego „Gryficka Rega 2016". Wszystkim wyróżnionym i nagrodzonym serdecznie gratulujemy.
1. GOSPODARKA
W tej kategorii nominację otrzymali:
- MWP-PROD
- Klub FITMAX
- Zakład Elektryczny ZEG
Laureatem w tej kategorii zostaje: MWP-PROD
2. TURYSTYKA
W tej kategorii nominację otrzymali:
- Hotel New Corner
- Beach Bar Mrzeżyno
- Gospodarstwo Młyn Kiełpino
- Pokoje Gościnne Ninikowo
Laureatem w tej kategorii zostaje: Hotel New Corner
3. EDUKACJA
W tej kategorii nominację otrzymali:
- Teresa Szydłowska
- Zachodniopomorska Szkoła Biznesu w Gryficach
- Kamila Zadrożna-Kuczkowska
- Mariola Kordacz (Dyrektor Przedszkola Miejskiego w Płotach)
Laureatem w tej kategorii zostaje: Teresa Szydłowska
4. KULTURA
W tej kategorii nominację otrzymali:
- Trzebiatowski Festiwal Pieśni Chrześcijańskiej "Cecyliada"
- Miejska Biblioteka Publiczna w Gryficach
- Muzeum Rybołóstwa Morskiego w Niechorzu
- Julia Kolanek
- Agnieszka Kraszewska
Laureatem w tej kategorii zostaje: Trzebiatowski Festiwal Pieśni Chrześcijańskiej "Cecyliada"
5. SPORT
W tej kategorii nominację otrzymali:
- Sławomir Szafrański
- Stowarzyszenie Siatkarskie PLAS Gryfice
- Joanna Skoczeń
- Karol Chabros
- Artur Karcz
- Szkoła Tańca Top Toys
Laureatem w tej kategorii zostaje: Sławomir Szafrański
6. AMBASADOR POWIATU
W tej kategorii nominację otrzymała:
- Halina Szymańska
Laureatem w tej kategorii zostaje: Halina Szymańska
7. ROLNICTWO
W tej kategorii nominację otrzymali:
- Gospodarstwo Rolne Arkadiusz Witkowski
- Gospodarstwo Rolne Zdzisław Orłowski
- Gospodarstwo Ogrodnicze Elżbieta i Robert Polowczyk
- Ferma Drobiu "Kurczak"
Laureatem w tej kategorii zostaje: Gospodarstwo Rolne Arkadiusz Witkowski
8. MAŁY BIZNES
W tej kategorii nominację otrzymali:
- Salon Fryzjerski "Jastin"
- Jadwiga i Antoni Struglińscy
- Venus Salon Urody
- Zjedz Burger
- Be Fit
Laureatem w tej kategorii zostaje: Salon Fryzjerski "Jastin"
9. SAMORZĄD LOKALNY
W tej kategorii nominację otrzymali:
- Powiatowa Społeczna Straż Rybacka
- Sołectwo Cerkwica-
- Sołectwo Niechorze-
- Rada Osiedla za Regą w Mrzeżynie
Laureatem w tej kategorii zostaje: Powiatowa Społeczna Straż Rybacka
10.WOLONTARIUSZ ROKU
W tej kategorii nominację otrzymali:
- Ochotnicza Straż Pożarna w Trzebiatowie
- Alina Rachańska
- Beata Hryszel -Eko-Przytulisko dla bezdomnych zwierząt
- Stowarzyszenie na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym koło w Gryficach
- Stowarzyszenie Proobronne Gryf Tactical Group Gryfice
Laureatem w tej kategorii zostaje: Ochotnicza Straż Pożarna w Trzebiatowie
11. MŁODE WILKI
W tej kategorii nominację otrzymali:
- Seweryn Rylik i Natalia Mycan
- Mateusz Binięda
- Roksana Ratajczyk
- Dominika Jankowska
Laureatami w tej kategorii zostają: Seweryn Rylik i Natalia Mycan
12. MECENAS POWIATU
W tej kategorii nominację otrzymali:
- Burco Development
Laureatem w tej kategorii zostaje: Burco Development
13. ZŁOTA REGA
Nagrodę specjalną w postaci Złotej Regi otrzymał: Grzegorz Krychowiak.