przejdź do treści
UE
dnia 01.06.2017 roku

II edycja akcji "Jak nie czytam, jak czytam"

„Jak podkreślają eksperci, jedyna nadzieja na wzrost wskaźników czytelnictwa leży w dorastającym pokoleniu, a przewodnią rolę w jego aktywizacji pełnić powinny biblioteki szkolne, które „wychowują czytelnika” i przekazują go potem bibliotekom innego typu”.

 

Właśnie z tego powodu 01 czerwca 2017 roku na Placu Zwycięstwa w Gryficach ZSP im. Czesława Miłosza w Gryficach po raz drugi przystąpił do ogólnopolskiej akcji promującej  czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży.

 

W poprzedniej edycji, dzięki zaangażowaniu ponad 2000 bibliotek z całej Polski, prawie pół miliona uczniów czytało w jednym momencie: w szkołach, na rynkach miast, w centrach handlowych, a nawet na Giewoncie. Mamy nadzieję, że ten rekord, w tym roku, zostanie pobity.

 

 

Pragniemy też podziękować placówkom oświatowym,  licznych instytucjom oraz osobom prywatnym, którym leży na sercu podniesienie rangi i znaczenia roli książki w życiu naszego narodu za przyłączenie się do naszej akcji.
powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA