przejdź do treści
UE
dnia 26.04.2017 roku

#Komórkomania - Dzień Dawcy DKMSw "Herbercie"

zkolny Klub Wolontariatu  angażuje się w realizację akcji zarówno tych na poziomie lokalnym, jak i ogólnopolskim. Taką akcją było zorganizowanie we współpracy z DKMS Dnia Dawcy. DKMS jest największą w Polsce Fundacją rejestrującą potencjalnych dawców komórek macierzystych i szpiku.  Działanie to zostało podjęte na zaproszenie Kuratorium Oświaty w Szczecinie, w ramach akcji #KOMÓRKOMANIA, której celem jest kształtowanie postaw prospołecznych uczniów, propagowanie wolontariatu oraz wspierania osób potrzebujących pomocy ze względu na stan fizyczny.


Dzień Dawcy został poprzedzony kampanią informacyjną oraz zajęciami z dla młodzieżą na temat dawstwa, sposobów pobierania szpiku i komórek macierzystych. Podczas zajęć  prowadząca pani Aneta Cirocka, zwracała szczególną uwagę na to, aby podejmować decyzję  o rejestracji w sposób świadomy i odpowiedzialny, ponieważ znalezienie genetycznego bliźniaka  daje nadzieję na zdrowie i życie dla drugiego człowieka. Przed akcją rejestracji wolontariusze zostali przeszkoleni w zakresie prowadzenia wywiadu oraz pobierania materiału genetycznego.

 

W ramach Dnia Dawcy nasi wolontariusze przeprowadzili zgodnie z wytycznymi DKMS rejestrację 23 potencjalnych Dawców. „Rodzice tych młodych ludzi mogą być z nich dumni, prawdziwie obywatelskie wychowanie ! Robicie dobrą robotę",  ten wpis pod felietonem informującym o przebiegu akcji na portalu informacyjnym „Gryfickie Info" jest chyba najlepszym jej komentarzem.

 

Jesteśmy przekonani , że przekazane podczas akcji treści i wartości przyczyniają się do obelania mitów na temat nowotworów krwi i dają szanse na nowe życie osobom chorym oraz otwierają uczestników na podobne inicjatywy w przyszłości.
powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA