przejdź do treści
UE
dnia 23.12.2016 roku

Wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii wspierają Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Sosnowicach

Przed Świętami Bożego Narodzenia wszyscy starają się pomagać najbardziej potrzebującym. Wychowankowie MOS w Waniorowie również włączyli się w akcję pomagania pod hasłem Serce dla psiaka.

 

Postanowiliśmy wspierać Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Sosnowicach. Dlatego wychowankowie wzięli się do pracy i przystąpili do  wykonywania  dekoracji świątecznych. Pod okiem wychowawców powstawały kartki świąteczne, piękne anioły i inne ozdoby z gliny, które były tworzone na zajęciach ceramicznych. Grupa dziewcząt wykonała szereg  różnorodnych ozdób (stroiki, książki ozdobne, bombki), które przeznaczyła na sprzedaż w czasie świątecznych kiermaszów, a pozyskane środki ze sprzedaży postanowiła przeznaczyć właśnie na zakup karmy dla zwierząt ze schroniska w Sosnowicach. Nasza placówka od kilku lat współpracuje z tym schroniskiem.

 

W dniu 6 grudnia w Mikołajki można było zakupić nasze rękodzieła na Gryf Arenie, gdzie mieliśmy  swoje stoisko.  Wychowankowie sami sprzedawali swoje rękodzieła i zachęcali mieszkańców Gryfic  do kupowania ozdób aby wspierać bezdomne zwierzęta.

 

Oczywiście nie mogło nas zabraknąć na jarmarku świątecznym w Płotach w dniu  18 grudnia, gdzie w świątecznej atmosferze przy rozbrzmiewających kolędach można było również zakupić ozdoby świąteczne wykonane przez naszych wychowanków.  

 

Pozyskane fundusze  po Nowym Roku wychowankowie  przeznaczą na zakup  karmy,  którą zawiozą do Schroniska w Sosnowicach. 
powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA