przejdź do treści
UE
dnia 20.09.2016 roku

I Integracyjne Biegi Przełajowe w Waniorowie w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu

#BeActive to hasło mające na celu promocję aktywnego trybu życia w trakcie obchodów Europejskiego Tygodnia Sportu. Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Waniorowie włączył się do realizacji ministerialnego projektu organizując 16 września 2016 r. I Integracyjne Biegi Przełajowe.

 

W biegach wystartowało ogólnie 43 zawodników z 5 szkół:

• Gimnazjum  nr 1 w Gryficach,

• Zespołu Szkół Niepublicznych z Radowa Wielkiego,

• Ośrodka Rehabilitacyjno- Edukacyjno- Wychowawczego w Gryficach,

• Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rewalu,

• Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Waniorowie.

 

Bieg odbył się w trzech kategoriach. Na początku pobiegli najmłodsi uczestnicy na odcinku 600 m, następnie dziewczęta z gimnazjum na 800 m, a na koniec sportowe zmagania zakończyli chłopcy z gimnazjum na dystansie 1200 m. Zawody opierały  się na zasadzie Fair Play. Cała impreza wspierana była przez 43 uczniów Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego z Gryfic, którzy swoją postawą i duchem walki motywowali młodszych kolegów do wysiłku fizycznego.  Każdy uczestnik biegu mógł liczyć na słodki poczęstunek, pyszną grochówkę dla zregenerowania sił. Piękna, słoneczna pogoda, która dopisała podczas zawodów sportowych umożliwiła integrację wszystkich uczestników biegu przy wspólnym pieczeniu kiełbasek.  Po turnieju nastąpiła najprzyjemniejsza chwila wręczenia pucharów, medali i dyplomów ufundowanych przez Dyrektora Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Waniorowie. Dla najlepszych w każdej kategorii specjalne nagrody - pendrive’y ufundował Starosta Gryficki.  

 

W ramach konkursów organizowanych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki udało się pozyskać materiały promocyjne dla uczestników w postaci plecaków, opasek odblaskowych, piłek oraz smyczy z logiem Europejskiego Tygodnia Sportu oraz bon o wartości 100 zł na zakup sprzętu sportowego.

 

 

Klasyfikacja medalowa:

 

Bieg na 600m

1. Arnold Kulesza- Radowo Wielkie

2. Dawid Kraus- Radowo Wielkie

3. Krystian Ignaszewski- OREW Gryfice

 

Bieg na 800m (dziewczęta gimnazjum)

1. Wiktoria Kucab- Gimnazjum nr 1 Gryfice

2. Marlena Naglacka- MOS Waniorowo

3. Aleksandra Jaskulska- MOS Waniorowo

 

Bieg na 1200m (chłopcy gimnazjum)

1. Krystian Staniszewski- MOW Rewal

2. Jakub Krzymiński- MOW Rewal

 

3. Kaper Bucholc- MOW Rewal
powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA