przejdź do treści
UE
dnia 12.09.2016 roku

Europejski Tydzień Sportu 2016 – #BeActive

Zosia Klepacka, Jerzy Janowicz, Oktawia Nowacka, Czesław Lang, Marta Domachowska, Maciej Lepiato, Justyna Kozdryk i Artur Siódmiak – to ambasadorowie Europejskiego Tygodnia Sportu. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny) ma zachęcić do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok.

 

Europejski Tydzień Sportu ma zapoczątkować nowe działania oraz opierać się na już istniejących,... udanych przedsięwzięciach o charakterze europejskim, krajowym, regionalnym lub lokalnym. W Polsce realizowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Tegoroczna, druga już edycja Europejskiego Tygodnia Sportu została otwarta 10 września br. w Koszycach. W ramach tej inicjatywy Uczennice i Uczniowie klas sportowych Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego w ZSP im. Czesława Miłosza w Gryficach uczestniczyli w zajęciach terenowych. Grupy: piłkarska i siatkarska spotkały się na terenie Nadleśnictwa Gryfice. Nie o rywalizację sportową tego dnia chodziło lecz o aktywne, wspólne spędzenie czasu. Podczas gier i zabaw terenowych młodzież miała okazję bliżej się poznać. Sportowe spotkanie zakończyło wspólne ognisko.

 

 

Nie samymi treningami i nauką wypełniony jest kalendarz uczniów LOMS Gryfice. W tym kalendarzu jest kilka dat, które dają wytchnienie od codziennego treningu i nauki. Wszyscy uczniowie mieli pierwszą okazję poznać się na gruncie sportowym i pozasportowym. Pogoda jak i humory dopisały a kiełbaski smakowały. Było to pierwsze, ale nie ostatnie w tym roku szkolnym, spotkanie wszystkich uczniów LOMS Gryfice.

 

Zobacz galerię zdjeć z wydarzenia
powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA