przejdź do treści
UE
dnia 01.09.2016 roku

Rozpoczęcie roku szkolnego

Dziś – 1 września - wielu młodych ludzi rozpoczęło nowy rok szkolny. Dla niektórych oznacza to przede wszystkim koniec wakacyjnego odpoczynku, ale dla większości moment powrotu do kolegów/koleżanek, swoich ulubionych nauczycieli i ciekawych przedmiotów. Dla tych, którzy dopiero rozpoczynają naukę w wybranych przez siebie placówkach, będzie to czas nowych doświadczeń, wyzwań i przeżyć.

 

Jak co roku rozpoczęciu roku szkolnego towarzyszą uroczystości w szkołach Powiatu Gryfickiego. W inauguracjach brali udział Starosta Gryficki Kazimierz Sać, Wice Starosta Ireneusz Wojciechowicz oraz Przewodniczący Rady Powiatu Gryfickiego Marek Gołuchowski. Po tradycyjnym wprowadzeniu sztandaru szkoły oraz odegraniu hymnu państwowego głos zabrał Starosta Gryficki Kazimierz Sać.

Starosta zaczął od przywitania wszystkich uczniów, żartował, że to skandal zaczynać rok szkolny w taką pogodę. Pocieszył tych, którzy nie są zadowoleni z końca wakacji tym, że już niedługo ferie oraz życzył uczniom samych sukcesów w nadchodzącym roku szkolnym.

 

Zanim zabrzmiał dzwonek Starosta przypomniał także, że 1 września to również 77 rocznica wybuchu II wojny światowej, która zaczęła się od napaści hitlerowskich Niemiec  na Polskę. Wydarzenie to miało bardzo duży wpływ na całą historię Polski.

 

 
powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA