przejdź do treści
UE
dnia 22.06.2016 roku

Wychowankowie MOS w Waniorowie dzięki BGŻ BNP Paribas kończą rok szkolny wspaniałą wycieczką do Gdańska

W dniu 15.06.2016 r. wychowankowie MOS w Waniorowie wczesnym rankiem wyjechali  na wycieczkę do Gdańska. Podróż minęła bardzo szybko i bez większych utrudnień. Kierowcy dowieźli nas bezpiecznie do Trójmiasta. Prezes PKS Gryfice zgodził się na tańsze koszty transportu dla naszej szkoły.

 

W Gdańsku  najpierw spacerowaliśmy ul. Długą, gdzie można było podziwiać stare kamienice, w których kiedyś mieszkali bogaci mieszczanie i kupcy. Zwiedziliśmy również najważniejsze zabytki  –Złota Brama, Ratusz, Fontanna Neptuna, Dwór Artusa oraz zabytkowego Żurawia Gdańskiego.

 

Kolejnym etapem wycieczki był rejs statkiem na Westerplatte. Mimo zmęczenia, byliśmy spragnieni dalszych wrażeń. Po posiłku w KFC udaliśmy się do najbardziej oczekiwanego punktu wycieczki, czyli ZOO. Niektórzy z wychowanków po raz pierwszy widzieli na żywo egzotyczne zwierzęta i naprawdę zrobiły one na nich duże wrażenie.

 

W Gdyni zwiedziliśmy ORP Błyskawica i zobaczyliśmy Dar Młodzieży. Po spacerze bulwarem udaliśmy się w drogę powrotną. Pomimo późnej godziny humory wszystkim dopisywały, a wrażenia nie pozwalały zasnąć. Dzieciaki zastanawiały się, co było ciekawsze ZOO czy rejs statkiem?

 

Ta wspaniała przygoda mogła się odbyć dzięki  Bankowi BGŻ BNP Paribas, który był sponsorem naszej wycieczki. Choć  przyjemne chwile szybko się skończyły to pozostały nam zdjęcia i sporo miłych przeżyć.                                                              

 

Organizator wycieczki M. Puszkarek

 
powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA