przejdź do treści
UE
dnia 20.05.2016 roku

Ogólnopolska akcja "Jak nie czytam, jak czytam”

Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza w Gryficach zaprasza szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne, inne instytucje oraz osoby prywatne do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji  „Jak nie czytam, jak czytam”.

 

Celem akcji, której głównym organizatorem jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”, jest zwrócenie uwagi na diagnozowany przez coroczne badania Biblioteki Narodowej systematyczny spadek czytelnictwa wśród dorosłych Polaków (powyżej 15 roku życia) i wykorzystanie masowej akcji do pokazania większej aktywności czytelniczej dzieci i młodzieży.   

 

Ważna jest także integracja lokalnych środowisk zainteresowanych działaniami na rzecz rozwoju czytelnictwa. Akcja odbędzie się 10 czerwca 2016 roku o godzinie 10:00 uczniowie oraz inni zainteresowani zbiorą się na Placu Zwycięstwa i rozpoczną 10 minutowe czytanie swojej ulubionej książki.

 

Wszystkich zainteresowanych udziałem w tym wydarzeniu prosimy o zgłaszanie się do sekretariatu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza w Gryficach w terminie od 20 maja do 3 czerwca 2016 roku. 

zspgryfice@interia.pl     

tel./fax    091 38 429 77
powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA