przejdź do treści
UE
dnia 20.01.2016 roku

"Herbert" - szkoła na piątkę z plusem w ocenie Kuratora Oświaty w Szczecinie

Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty w Szczecinie, w listopadzie przeprowadziło w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Zbigniewa  Herberta w Trzebiatowie ewaluację zewnętrzną problemową, czyli szczegółowe niezależne badanie jakości pracy szkoły.

 

Nadrzędnym celem ewaluacji było sprawdzenie w jakim stopniu spełnia szkoła stawiane przed nią wymagania określone przez władze oświatowe. Ewaluowanymi wymaganiami były: realizacja przez szkołę podstawy programowej w zakresie kształcenia ogólnego w liceum ogólnokształcącym i zasadniczej szkole zawodowej, wyniki egzaminów zewnętrznych tj. egzaminu maturalnego i egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie oraz indywidualizacja procesu nauczania, czyli między innymi modyfikacje programów nauczania, dostosowanie form i metod pracy z uczniem o różnych potrzebach edukacyjnych. Przez pięć dni wizytatorzy obserwowali pracę szkoły, ankietowali uczniów, odbywali spotkania i rozmowy z rodzicami, nauczycielami i dyrekcją szkoły. W grudniu wizytatorzy przybyli ponownie, aby przedstawić wyniki ewaluacji i projekt raportu. Wynika z nich, że szkoła pracuje na wysokim poziomie.

 

Swojego zadowolenia nie kryje więc dyrekcja szkoły, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi  oraz przedstawiciele organu prowadzącego szkołę Dyrektor Wydziału Edukacji  Starostwa Powiatowego w Gryficach pani Marta Łakomy-Zinowik.. Wnioski z ewaluacji, zebrane w opracowanym „Raporcie z ewaluacji zewnętrznej problemowej” (osobno dla LO i ZSZ), jednoznacznie wskazują, że szkoła spełnia stawiane przed nią wymagania nie tylko w stopniu podstawowym, ale także w stopniu wysokim. Zachęcamy do zapoznania się z całą treścią raportów, które dostępne są na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Szczecinie  www.kuratorium.szcecin.pl oraz na platformie Systemu Edukacji Oświatowej www.nspeo.pl.

 

Raport z ewaluacji Liceum >>

Raport z ewaluacji ZSZ >>

 

Dyrektor szkoły

Jadwiga Jaworska
powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA