przejdź do treści
UE
dnia 29.12.2015 roku

XIV Sesja Rady Powiatu Gryfickiego V Kadencji

 

Dnia 29 grudnia br., na terenie gospodarstwa agroturystycznego „Nad Stawem" w Nowielicach odbyła się plenerowa sesja Rady Powiatu Gryfickiego V Kadencji.

Przewodniczący Rady Powiatu - Marek Gołuchowski, w ramach pierwszego punktu porządku obrad, stwierdzając quorum oraz przyjmując protokół z ostatniego posiedzenia, dokonał otwarcia sesji, po czym przystąpiono do omawiania dalszych jej punktów.

Jednym z głównych tematów podjętych w trakcie sesji była debata budżetowa. Po wystąpieniu Starosty Powiatu Gryfickiego Kazimierza oraz Skarbnika Powiatu - Grażyny Obrębskiej-Starzec, zajęciu stanowiska w tej kwestii przez Regionalną Izbę Obrachunkową oraz komisje stałe Rady, podjęto uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu Powiatu Gryfickiego na rok 2016.

Po krótkiej przerwie, na Radnych oraz wszystkich zebranych gości, czekał miły dla ucha wstęp wokalny w wykonaniu chóru „Amber" z Rewala prowadzonego przez Pana Michała Bierwiaczonka.

W dalszej części obrad podjęto szereg uchwał dotyczących m. in. ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie Powiatu Gryfickiego oraz uchwałę dotyczącą programu współpracy Powiatu Gryfickiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego wymienionymi w art. 3 ust.3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r., o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2016.  

Gościem specjalnym dzisiejszych obrad był Poseł Na Sejm RP VI oraz VII Kadencji - Konstanty Tomasz Oświęcimski.

 
powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA