przejdź do treści
UE
dnia 07.12.2015 roku

"Być młodym w dobie AIDS…" – finał VII Powiatowego Konkursu Wiedzy

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gryficach w ramach obchodów Światowego Dnia AIDS już po raz siódmy był organizatorem Powiatowego Konkursu Wiedzy pt. „Być młodym w dobie AIDS…”.

 

Celem konkursu było zachęcenie młodzieży z placówek ponadgimnazjalnych do popularyzowania wiedzy na temat HIV / AIDS. Konkurs przebiegał w dwóch etapach: szkolnym i powiatowym. Do etapu szkolnego w 4 placówkach, tj. Liceum Ogólnokształcącym w Gryficach, Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Gryficach, Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Płotach,  Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Trzebiatowie przystąpiło ogółem 180 uczniów. W etapie powiatowym brali udział laureaci etapu szkolnego, tj. 12 uczniów. Przedmiotem konkursu zarówno w etapie szkolnym, jak i powiatowym był test, który należało rozwiązać.  Etap powiatowy / finałowy odbył się w dniu 4 grudnia 2015r. w siedzibie Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Gryficach Laureaci konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody w postaci sprzętu elektronicznego ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Gryficach. Ponadto wszystkie osoby wyróżnione otrzymały nagrody książkowe.

 

Laureatami konkursu zostali:

 

I miejsce  Liwia Karcz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wincentego Witosa w Płotach 

II miejsce Dominika Sztuk Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Zbigniewa Herberta w Trzebiatowie              

III miejsce  Dorota Gryta  Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Gryficach

 

Młodzież jak co roku wykazała się dużą wiedzą z zakresu profilaktyki HIV / AIDS, którą miejmy nadzieje wykorzysta w swoim życiu.
powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA