przejdź do treści
UE
dnia 03.12.2015 roku

Wizyta w schronisku w Sosnowicach

„Nasz  stosunek do zwierząt to wielki egzamin z odpowiedzialności.”

 

To, w jaki sposób traktujemy zwierzęta świadczy o naszej dojrzałości, świadczy o zdolności do rozumienia obowiązków, jakie nasze człowieczeństwo na nas nakłada.

 

W procesie wychowawczym młodych ludzi, mającym doprowadzić do ukształtowania dojrzałego i odpowiedzialnego człowieka, nie powinno, zatem zabraknąć elementów prowadzących do stworzenia właściwej postawy wobec zwierząt – istot, których los zależy od nas.
Dlatego aby kształtować te prawidłowe postawy w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii  w Waniorowie wychowankowie zorganizowali zbiórkę karmy, kocy i wszystkiego, co może pomóc zwierzętom w schronisku. Dzieciaki chętnie przynosiły z domu nie tylko karmę, ale niepotrzebne smycze, obroże czy ręczniki.

 

Kiedy mieliśmy przygotowane dary dla psów udaliśmy się do Komunalnego Schroniska w Sosnowicach gdzie przebywają psy również z naszej Gminy. Zostaliśmy ciepło przyjęci przez Panią Kierownik Martę Tysiąc- Stępień, która przeprowadziła zajęcia edukacyjne dla naszych wychowanków.

 

Celem zajęć było dostarczenie młodym ludziom wiedzy w zakresie historii  powstania tego schroniska, obecnej działalności placówki, właściwego postępowania ze zwierzętami, a także ukształtowanie postawy wobec zwierząt charakteryzującej się szacunkiem i empatią.

 

Zajęcia trwały 45 minut a potem uczniowie mogli zobaczyć zwierzęta, a nawet wyprowadzić je na spacer. Było to spore przeżycie dla nas wszystkich. Pieski były bardzo przyjazne i pragnęły kontaktu z człowiekiem, dlatego ustaliliśmy z Panią dyrektor schroniska,  że nawiążemy dłuższą współpracę. Już w dniu następnym ustawiliśmy puszkę, do której zbieramy drobne datki na karmę dla piesków ze schroniska w Sosnowicach i z niecierpliwością czekamy na kolejny kontakt z nimi.
powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA