przejdź do treści
dnia 12.10.2015 roku

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Gryficach rozpoczyna nowy rok akademicki

"Cokolwiek potrafisz lub myślisz, że potrafisz, rozpocznij to. Odwaga ma w sobie geniusz, potęgę i magię" - tym pięknym cytatem Johanna Wolfganga Goethego rozpoczęła się Inauguracja Roku Akademickiego 2015/2016 Gryfickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Uroczystość odbyła się 10.10 br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gryficach. Studenci mieli okazję zapoznać się z planem zajęć, wykładowcami, natomiast na nowych słuchaczy czekało uroczyste ślubowanie i pierwszy poważny wykład ze współczesnej historii Polski.

 

 

Mimo rozpoczynającego się nowego etapu nauki, na twarzach Seniorów nie widać było stresu, a jedynie uśmiech i podekscytowanie. Nic w tym dziwnego, bo tegoroczny plan zajęć zapowiada się niezwykle interesująco. Prócz samych wykładów z filozofii czy medycyny, na wszystkich czekają między innymi warsztaty haftu, carvingu, zajęcia z informatyki, języka angielskiego, porady farmaceutyczne, zajęcia ruchowe i wyjazdy integracyjne. Uniwersytet Trzeciego Wieku więc nie tylko edukuje, integruje i burzy stereotypy, ale także kształtuje nowy model emeryta aktywnie spędzającego czas. Swoje wyrazy uznania i szacunku dla dorobku Uniwersytetu wyraził obecny na uroczystości Poseł na Sejm RP Konstanty Tomasz Oświęcimski, który życzył Szacownym Studentom, aby ten rok akademicki był miły, pomyślny i owocny oraz by zapisał się w pamięci wszystkich. Oczywiście do życzeń dołączamy się, mając nadzieję, że każdy dzień zajęć będzie dla Państwa satysfakcjonujący.
powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA