przejdź do treści
UE
dnia 30.09.2015 roku

Wychowankowie MOS w Waniorowie sprzątają świat

Wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Waniorowie  wzięli udział w największej akcji ekologicznej „Sprzątanie Świata”. Celem tegorocznej  akcji  jest zwrócenie uwagi na  rolę jaką każdy z nas może odegrać w budowaniu czystego środowiska, na co dzień.

 

Zamysłem akcji jest, aby każdy z nas został strażnikiem czystości i porządku w swojej gminie.

 

Samo sprzątanie poprzedzone było pogadanką dotyczącą segregowania odpadów komunalnych i recyklingu. Dzieci i młodzież chętnie brały udział w rozmowie, odpowiadały na zadawane pytania. Jednak głównym celem było sprzątanie „  Naszej Ziemi”, nad którym cały czas czuwali wychowawcy grup z części mieszkalnej ośrodka. Wszyscy otrzymali rękawiczki i worki na śmieci. Wychowankowie bardzo zaangażowali  się w tę akcję i dokładnie wykonywali swoje zadania. Sumiennie sprzątnęli teren wsi Waniorowo, drogę prowadzącą do Barkowa i Baszewic.

 

 

Podsumowując można stwierdzić, że co roku jest mniej śmieci w przydrożnych rowach, co jest bardzo zadawalające. Za rok kolejna akcja, w której z pewnością weźmiemy udział.
powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA