przejdź do treści
UE
dnia 23.09.2015 roku

Uczniowie kolejny raz uhonorowani przez Starostę Gryfickiego – Kazimierza Sacia

W środę, 23 września Starosta Gryficki – Kazimierz Sać już po raz dziewiąty wręczył stypendia najlepszym uczniom szkół ponadgimnazjalnych z Powiatu Gryfickiego.

 

- Jesteście szczęściarzami. - Tak swoją przemowę rozpoczął Starosta – Macie „to coś”, jedni z Was mają talent do nauki inni do sportu czy kultury. Macie dar, ale ten dar trzeba pielęgnować – dodał. W swojej mowie Starosta podkreślił, że umiejętności są ważne, ale jeszcze ważniejsza jest praca, a młodych, zdolnych ludzi trzeba wspierać. - Spotkania z Wami dają mi ogromną satysfakcje, że mamy u nas w Powiecie tak zdolną młodzież. Na młodych ludziach nie można oszczędzać. - zakończył Starosta.

 

Starosta Gryficki co roku przyznaje nagrody dla najzdolniejszych i najlepszych uczniów ze szkół z Powiatu Gryfickiego. Tradycyjnie już stypendia zostały przyznane w pięciu kategoriach: najlepszy maturzysta, najlepszy uczeń każdej ze szkół prowadzonych przez powiat, stypendia Starosty Gryfickiego, nagrody dla laureatów konkursów, zawodów i olimpiad sportowych oraz grupowe nagrody za wybitne osiągnięcia w dziedzinie naukowej, sportowej lub innej.

 

W tym roku najlepszym maturzystą okazał się Mikołaj Folwarski, który jest absolwentem Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gryficach. Stypendia Starosty otrzymali wszyscy uczniowie, którzy w ubiegłym roku szkolnym osiągnęli średnią co najmniej 4,9 oraz wzorowe zachowanie.

 

Pomiędzy przyznawaniem nagród odbyły się występy dzieciaków ze szkoły tańca „Top Toys”, które uświetniły całą ceremonię. Po uroczystości Starosta zaprosił wszystkich do wielkiego, wspólnego zdjęcia, a wszyscy zgromadzeni mogli skorzystać z przygotowanego specjalnie na tę okazję bufetu.
powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA