przejdź do treści
UE
dnia 23.09.2015 roku

Grzybobranie 2015

Jak wiadomo wczesna jesień to najlepsza pora na zbieranie grzybów, dlatego tradycyjnie we wrześniu na terenie Powiatu Gryfickiego organizowane jest wielkie grzybobranie. W tym roku uczestniczyli w nim Poseł na Sejm RP Konstanty Tomasz Oświęcimski, Starosta Kazimierz Sać oraz Burmistrz Andrzej Szczygieł.

 

Członkowie Polskiego Związku Emerytów i Rencistów oraz Pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej w Gryficach w godzinach porannych wyruszyli w okolice Strzykocina na poszukiwanie podgrzybków, maślaków czy prawdziwków. Pogoda była ładna, a lasy urodzajne, dzięki czemu Seniorzy po powrocie z dumą prezentowali swoje obfite zbiory. Warto było je prezentować, ponieważ na grzybiarzy czekały konkursy, w których można było wygrać nagrody niespodzianki.

 

Po zakończonym grzybobraniu na wszystkich czekała m.in. gorąca grochówka serwowana przez Posła na Sejm RP Konstantego Tomasza Oświęcimskiego, Starostę Kazimierza Sacia i Burmistrza Andrzeja Szczygła. Tego dnia z pewnością można było odpocząć, a także spędzić miło czas przy ognisku nad malowniczym jeziorem w serdecznej i życzliwej atmosferze stworzonej przez uczestników.
powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA