przejdź do treści
UE
dnia 15.09.2015 roku

Dożynki Powiatowo-Gminne 2015

 

                12 września br., dzięki wspólnej inicjatywie Starosty Gryfickiego Kazimierza Sacia oraz Burmistrza Gryfic Andrzeja Szczygła, podziękowaliśmy za plony w Powiecie Gryfickim.  Ku uciesze Mieszkańców, impreza dożynkowa, w tym roku wyjątkowo odbyła się na Błoniach Parku Miejskiego w Gryficach. Był to niewątpliwie strzał w dziesiątkę, czego dowodem były tłumy żądnych wrażeń Gryficzan (i nie tylko) zbierające się na terenie imprezy już od wczesnych godzin popołudniowych.             Z pewnością przyczyniła się do tego pogoda, która dopisała w sposób równie niebywały,                                  co nieoczekiwany, ale prawdą jest również to, że nie tylko słońce przyciągało Mieszkańców do parku tego dnia. Na wszystkich gości czekała szeroka gama punktów gastronomicznych serwujących to,           co wszyscy lubimy. Główni sprawcy dożynek, czyli Starosta Gryficki Kazimierz Sać oraz Burmistrz Andrzej Szczygieł w asyście Posła Konstantego Tomasza Oświęcimskiego również trafili do naszych gustów przez żołądek podczas wspólnego nakładania pysznej grochówki, jak i serwując dorodnego pieczonego prosiaka. Ogromne wrażenie robiły również stoiska wystawiających się gmin oraz sołectw, gdzie mogliśmy skosztować domowej roboty delicji wszelakiego rodzaju, podawanych przez gościnnych, uśmiechniętych gospodarzy. Dodatkowo liczne występy artystyczne, gry i zabawy przeprowadzone pod sceną, stworzyły idealne warunki do rodzinnego spędzenia czasu.

 

Przypomnijmy, że na scenie czas umilali nam:

- Młodzieżowa Orkiestra Dęta RED SWING LOW z Gryfickiego Domu Kultury, której kierownikiem artystycznym i kapelmistrzem jest Krzysztof Malicki, instruktorem muzycznym Aleksandra Nieszporek.

- Grupa mażoretek prowadzona przez instruktorki Jolantę Nowak i Agnieszkę Janecką - Kuta

- Zespół Tańca Ludowego z Liceum Ogólnokształcącego w Gryficach

- Zespół ludowy „KUKUŁECZKA" z Brojc

- Zespół ludowy „CZERWONA RÓŻA" z Cerkwicy

- Zespół Piosenki i Ruchu „TARANTULE"

- koncert kapeli ludowej „PRZEPIÓRECZKA" z Gryfickiego Domu Kultury

- Igor Schastlivy

- Marek Siudym

- Zespół Bayerfull

 

Dziękujemy wszystkim współorganizatorom za pomoc, zespołom i solistom za występy artystyczne oraz Mieszkańcom za wspaniałą zabawę. Dziękujemy również naszym sponsorom, którzy w dużej mierzę przyczynili się do realizacji imprezy.

W tym roku wspierali nas:

Pan Jarosław Bugowski ,,Piekarnia Bugowscy", Sklep ,,Neonet" Gryfice, ,,Fitmax' Pan Maksymilian Boruk, ,,Dermoclub" Pani Alicja Kijowska, Pan Tadeusz Bloch Gospodarstwo Gościmierz, Państwo Irena i Czesław Popielscy, Pani Dorota Surma, Pan Waldemar Bogoniowski, Pani Ewelina Kołodziej
powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA