przejdź do treści
UE
dnia 14.09.2015 roku

XIX Bieg Uliczny „o Sztachetkę” – tuż, tuż

Już niedługo, bo 19 września odbędzie się kolejna, dziewiętnasta ! edycja Międzynarodowego Biegu Ulicznego „o Sztachetkę – Płoty 2015”. Bieg „o Sztachetkę”  to największa masowa impreza sportowa w Powiecie Gryfickim i jedno z największych „świąt” biegowych w  województwie zachodniopomorskim. Co roku do malowniczego miasteczka nad Regą, z wielu zakątków naszego kraju, zjeżdżają amatorzy oraz wyczynowi biegacze, aby rywalizować na atestowanej trasie w biegu na 10 km. W Płotach jest także międzynarodowo – w Biegu „o Sztachetkę” startowali już reprezentanci Włoch, Rosji, Kirgistanu, Brazylii i Zjednoczonych Emiratów Arabskich a stałymi bywalcami są zawodnicy z Niemiec, Ukrainy i Białorusi. W tym roku do biegu głównego zgłosiło się już blisko 200 zawodników .

W dalszym ciągu trwają jednak zapisy na: www.domtel-sport.pl/zgloszenia_masowe/index.php?LP_impr=96

Jednak „Sztachetka” to nie tylko bieg główny. Większość startujących to dzieci i młodzież. Ich udział jest najważniejszy. Właśnie młodych ludzi organizatorzy pragną zainteresować sportem i poprzez sport zapobiegać wpływom patologii społecznych. Emocje w biegach młodzieżowych sięgają zenitu, a startujących dopingują rodzice, babcie, koledzy ze szkół. Wielokrotnie kibice są świadkami zaciętego finiszu, a walka trwa do ostatnich centymetrów. Przypominamy, że w ramach „Sztachetki” odbędzie się rywalizacja w kategoriach dzieci i młodzieży na dystansach od 100 do 1000 metrów. Tradycją Biegu „o Sztachetkę” jest udział gwiazd sportu.
Gośćmi  specjalnymi  imprezy byli medaliści mistrzostw Europy, Świata czy też Igrzysk Olimpijskich m.in.: Sebastian Chmara, Bogusław Mamiński, Marek Łbik, Konrad Wasielewski, Marek Kolbowicz, Małgorzata Sobańska, Tomasz Szymkowiak, Maria Liktoras, Tomasz Lewandowski, Paweł Czapiewski, Jacek Wszoła, Zbigniew Nadolski, Monika Drybulska, Bartosz Nowicki, Grażyna Syrek, Rafał Wójcik, Karolina Jarzyńska.
Dla wielu kibiców jest to jedyna możliwość poznania i uściśnięcia ręki „mistrzów”, a dla młodzieży - lekcja historii polskiego sportu. W tym roku także gościć będziemy znanego sportowca.

Całe przedsięwzięcie pn „Sztachetka” ma charakter nie tylko sportowy, ale także i kulturalny. Atrakcją są także występy artystyczne. Dużym wydarzeniem jest występ znakomitej Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Płot, która każdego roku prezentuje się w pokazie musztry paradnej. 
Międzynarodowy Bieg Uliczny „o Sztachetkę”,  jest imprezą organizowaną wspólnie przez MLUKS „Mokasyn” Płoty i Urząd Miejski w Płotach przy wsparciu Starostwa Powiatowego, Zachodniopomorskiego Zrzeszenia LZS, szkół, stowarzyszeń, licznych wolontariuszy, sponsorów. Organizatorów wspierają również służby medyczne i ekipy czuwające nad bezpieczeństwem. Długo trzeba by wymieniać wszystkie życzliwe osoby i instytucje. Cały ten sprawny organizm działa od lat dzięki ich zaangażowaniu i życzliwości.

Głównym sponsorem imprezy jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. 

 

Bieżące informacje zamieszczane są na stronach także na i www.facebook.com/biegosztachetkewww.mokasyn.ploty.plww.maratonypolskie.pl 

 

                                                                                                                                                                                  (MAC)

 

 

                

 

                                           

 

 

 

 
powrót
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
ZGODA